MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tłumy biegaczy pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 10 lipca 2011, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Szklarska Poręba to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do trenowania biegów długodystansowych. Ze względu na ukształtowanie terenu i szczególny alpejski klimat przebiegniecie jednego kilometra pod Szrenicą, to tyle co mniej więcej 2 km na nizinach. Dlatego, jak co roku w okresie wakacyjnym, przyjeżdżają tu biegacze aby wzmocnić swą kondycję.

Przez cały lipiec w Hotelu Bornit odbywają się obozy treningowe organizowane przez Fundację Maraton Warszawski. Na tygodniowe treningi przyjeżdżają zawodowcy jak i osoby, które biegać zaczynają praktycznie od zera. W sierpniu z grupami amatorów przyjedzie do nas olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski Michał Bartoszak, a także aktualna mistrzyni Polski w maratonie i wielokrotna medalistka Edyta Lewandowska.

W sierpniu odbędzie się również jedna z najbardziej spektakularnych imprez biegowych w Polsce - Maraton Karkonoski. Na trasach pod Szrenicą biegaczy spotkać zresztą można przez cały rok. Szklarska Poręba bowiem to jedno z najbardziej znanych i cenionych ośrodków treningowych w Polsce

Więcej na www.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Milanos tuż za podium

Niebezpieczne wyzwania

W setne urodziny Tomaszewskiego

Mają w nosie pieszych

Świetne występy i medale w Turku

Wystartowała gra miejska

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
466
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%