MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tłumek na wycieczce z przewodnikiem do Czech

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 sierpnia 2008, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Pamiątkowe zdjęcie uczestników sobotniej wycieczki przed Halvnim Nadrazi w Trutnovie.
Fot. Archiwum
66 osób skorzystało w minioną sobotę z oferty Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, które zaproponowało lokalnym „globtroterom” przewodnika na wypad szynobusem do Trutnova. Następna okazja szykuje się w nadchodzącą sobotę.

- Uczestników wycieczki oprowadzał po Trutnowie przewodnik sudecki i pilot wycieczek Jerzy Bielecki z Jeleniej Góry. Dofinansowanie przewodnika zapewniły starostwa z Lwówka i Jeleniej Góry.

W sezonie wakacyjnym zorganizowane zostaną jeszcze dwie takie wyprawy z przewodnikiem do Trutnova: w dniu 16 sierpnia (sobota) oraz 24 sierpnia (niedziela). Wakacyjny, weekendowy szynobus zakończy jazdę w dniu 31 sierpnia.

Oferta samorządu regionalnego, do której urzeczywistnienia przyczynił się Artur Zych, starosta lwówecki, to zdaniem wielu turystów strzał w dziesiątkę. Weekendowe kursy międzynarodowego szynobusu cieszą się powodzeniem wśród wycieczkowiczów i lokalnych mieszkańców.

Czy odpowiednie władze kolejowe oraz samorządowcy Lwówka Śląskiego, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i Lubawki oraz Urząd Marszałkowski wprowadzą w przyszłym roku takie weekendowe przejazdy – pyta Andrzej Mateusiak.

PTTK sugeruje, wsłuchując się w głosy turystów, że dobrze byłoby aby weekendowe kursy szynobusowe funkcjonowały od weekendu majowego do końca września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzcińsko ma sołtysa

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Proces sprawców tragedii drogowej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~*** 13-08-2008 15:15
też bym się wybrała, gdybym wiedziała:)
~jelgór 13-08-2008 20:16
w sobote o której wyjazd i powrót?- jeśli ktoś wie, proszę o info
~kolejarz 13-08-2008 21:56
panie Tejo, nie szynobus, tylko spalinowy zespół trakcyjny. Wiem ze to smiesznie brzmi ale badzmy precyzyjni. I prosze sprawdzic jak sie pisze po czesku "dworzec glowny " ! <br><br> <i> nie mam czeskich znaków, niestety:-) </i>
~kolejarz 14-08-2008 2:20
czeskie znaki to pol biedy. Po czesku "dworzec glowny" pisze sie z malych liter i nie "halvni" a "hlavni". I jak odmieniamy, to oba czlony. Summa sumarum powinno byc "hlavnim nadrazim" !
~perkucha 14-08-2008 11:42
tak na marginesie do PKP a może do samych podróżnych... ta zapchana toaleta w drodze powrotnej to raczej nie wizytówka na plus... część matek z dziećmi zmuszona była w czasie postojów na stacyjkach wychodzić ze składu i załatwiać sie na... polu... a poza tym wycieczka bardzo udana-brawa dla przewodnika.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mozaika pod ochroną

To grozi tragedią  

Rękawice zimowe – doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nowa dyrektor w Starostwie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%