MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Tłuką witryny miejskim brukiem?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 lipca 2008, 14:25
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ze ścieżki w parku przy kościele garnizonowym systematycznie ubywa kostki brukowej. Mieszkańcy są przekonani, że służy ona wandalom do wybijania szyb. Służby odpowiedzialne za porządek stosują „spychologię”, a kłopotu nie ma komu rozwiązać.

O tym, że kostki ubywa, powiadomił nas pragnący pozostać anonimowy Czytelnik. – Chodzę tamtędy codziennie i za każdym razem kamieni jest mniej – mówi. Wyrwa powstała tuż przy ławeczce, gdzie często – zwłaszcza wieczorową, letnią porą – przesiadują młodzi ludzie.

Czy to oni kradną kamienie? Tego nie wie nikt. – Wielokrotnie informowałem o tym straż miejską, ale kłopotu nie udało się rozwiązać – mówi Czytelnik. Strażnicy patrolują park wyjątkowo często, ale złodzieje są sprytniejsi, bo działają wtedy, kiedy stróżów miasta w parku nie ma.

Załatać ubytku też nie ma komu, bo – póki co – naprawy ścieżki nie przewidywał miejski zarząd dróg. A kłopot jest poważny, bo – zdaniem nie tylko naszego Czytelnika – brukowa kostka w dłoniach przestępców to niebezpieczne „narzędzie”. – Łatwo można tym wybić szybę i zrobić komuś krzywdę. To niedopuszczalne, aby niemal w centrum miasta ktokolwiek odpowiedzialny tolerował taką sytuację – usłyszeliśmy.

Monitoringu, który załatwiłby częściowo problem, póki co nie ma i szybko nie będzie. Być może dopiero w przyszłym roku. Na razie strażnikom pozostaje więc polowanie na złodzieja, który nie tylko demoluje miejskie mienie, lecz także może się okazać niebezpiecznym dla innych przestępcą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Hadziaaa xD 16-07-2008 14:56
Haha :D Dobra :D A bruk leży za ławeczką pod drzewem xP
marl 16-07-2008 17:16
Może "Anonimowy czytelnik" podałby inne przepisy na zastosowanie tej kostki - ci co nocą tam siedzą zapewne to przeczytaja, a tak poza tym to nawet licząc po dwie sztuki, przy słabej celności ma szybę to w okolicy chyba tychże by zabraklo.
zloty666 16-07-2008 19:53
nie rozumiem dlaczego władzunia tak zwleka z nowym monitoringiem z przwdziwego zdarzenia . . .; przecież zatrzymując wandali można w ramach kary nakazać odnowienie zniszczonych chodników, ścian, itp.
~Miki 16-07-2008 20:41
Nie można tolerować takich zachowań!!! Chcemy , by Jelenia Góra wyglądała coraz piękniej to reagujmy na zło !!!
~ja myśle że 16-07-2008 21:15
raczej sprytny emeryt wynosi w reklamówce po parę kostek aby udekorować swoją działeczkę
~Zenek 16-07-2008 21:45
może tak po cywilnemu,potem (guma i wązkie drzwi), kostka przestanie ginąć. pewnie jakiś prywaciaż ,"dusiciel grosza" ,zlecił.
~grr 16-07-2008 21:55
takich ubytkow jest w bruku wiecej, wystarczy sie przejsc uwaznie ulica 1-maja...
Tuptus 16-07-2008 23:10
Władzunia ma korytko za ok 15000 m-c , i raczej nie ma interesu i kasy aby zadbać o mieszkańców ( bo pęgi nie odniosą ) . DO " Chcemy , by Jelenia Góra wyglądała coraz piękniej to reagujmy na zło !!! . Dlacego nikt jeszcze nie złożył wniosku do prokuratury na destrukcyjne działanie wladz miasta ???
~Skork 16-07-2008 23:47
Nie tylko tam ubywa... Nawet przystanek autobusowy koło piekarni na ul Wolności jest pozbawiony już połowy >> puzli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Czyżby Andrzej Duda?

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
513
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%