MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tłok na granicy - przemytnicy nie próżnują

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 grudnia 2006, 18:23
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Około czterech godzin trzeba czekać na odprawę celną na przejściu drogowym w Jędrzychowicach. W Jakuszycach przywrócono ruch międzynarodowy ciężarówek. Pogranicznicy walczą z kontrabandą papierosów.

Tłok na przejściu między Niemcami i Polską związany jest z powrotami Polaków – głównie ze Szkocji, Irlandii i Anglii, ale i także z innych krajów Europy – na okres świąteczno-noworoczny do swoich rodzin – poinformowała porucznik Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Aby ułatwić i usprawnić podróżnym przekraczanie granicy Straż Graniczna już teraz zwiększyła obsadę kontrolerów w przejściach, otwierane są dodatkowe pasy odpraw oraz maksymalnie upraszcza się odprawę.
Korki rozładowują także Niemcy.

SG przypomina wszystkim podróżnym o przejściach granicznych w Zgorzelcu czy Radomierzycach, gdzie znacznie szybciej można przekroczyć granicę, bez oczekiwania w kolejkach.

Ułatwieniem dla kierowców tirów będzie na pewno powtórne otwarcie przejścia między Jakuszyce – Harrachov, zamkniętego przez ponad trzy miesiące z powodu konieczności naprawy szkód wyrządzonych na drogach przez powódź. Wielkie ciężarówki mogą jeździć do Czech i do Polski od piątku, 22 grudnia.

Przedświąteczne zamieszanie usiłują wykorzystać przestępcy. Jak na razie pogranicznicy udaremnili dwie próby przemytu papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Przemytnikami okazali się mieszkańcy dwóch przygranicznych miejscowości, którzy chcieli nielegalnie przewieźć do Niemiec około 1300 paczek papierosów, o łącznej wartości 6400 zł.
Przestępcy wykorzystali pojazdy, którymi zamierzali przekroczyć granicę ukrywając kontrabandę w specjalnych skrytkach. Jedna z osób ukryła papierosy w przerobionym baku paliwa.
Wyroby tytoniowe funkcjonariusze zabezpieczyli w placówce SG w Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?

Jelenia Góra na Głównym Szlaku Sudeckim

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kwiatek 23-12-2006 0:08
niemcy nic nie robią tylko ściągaja tirowcow na rentgen w baucen :/ DDRowi nie chce sie nic robić!!!!
~beeee 23-12-2006 10:43
fajeczki fajeczi fazjeczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kosa 25-12-2006 22:34
Cóż to za afera w stosunku do poborów i utrzymania na garnku podatnika tych wszystkich slużb mundurowo- pogranicznych. Niech to zlikwidują , ceny wyrównają i będzie po kosztownych propagandowych pseudo udanych akcjach pograniczników. Pomiędzy Wlochami i Austrią nie ma granic i nikt nikomu nie grzebie w bagażnikach . Nie utrzymują też pasożytów pograniczników. Reagują jedynie inne slużby bardzo aktywnie i skutecznie lpią zlodzieji - czego w Polsce brakuje i jest niedolęzne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy drugiego dnia MFTU

W końcu się dogadali

Dużo drożej za śmieci

Świetne półkolonie

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
748
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%