MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Tlenek węgla na Bankowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 maja 2016, 11:15
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 7:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. 112
Trzyosobowa rodzina trafiła do szpitala podtruta tlenkiem węgla. Czad pojawił się dzisiaj (11.05) w nocy przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze. Wśród poszkodowanych było kilkumiesięczne dziecko. Obecnie stan zdrowia ewakuowanych nie jest znany. Przyczyną pojawienia się tlenku węgla w mieszkaniu była niesprawna wentylacja.

O podtruciu mieszkańców tlenkiem węgla zaalarmowała strażaków o godz. pierwszej w nocy ekipa pogotowia ratunkowego. Kiedy strażacy weszli do środka, pomieszczenie było już przewietrzone, a mimo to pomiary wykazały 60 pipiemów tlenku węgla.

- W łazience był piecyk gazowy do podgrzewania wody, który najprawdopodobniej wytworzył tlenek węgla z powodu niesprawnej wentylacji – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Udział w działaniach wzięło pięciu strażaków, którzy przewietrzyli wszystkie pomieszczenia budynku, a następnie zrobili pomiary upewniając się, że w budynku nie ma już zabójczej substancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwupasmówką pod prąd

Tragiczny finał bójki

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~..-- 11-05-2016 13:59
Może by wziąć w końcu za dup. tych co to odpowiadają i przybijają pieczątki za stan wentylacji,kominów.Coraz więcej tego typu zdarzeń.
~ 11-05-2016 21:47
popieram no i jeszcze trzeba wziąc za dup. tych co też niewłaściwie użytkują urządzenia i niewłaściwie użytkują mieszkania poprzez zaszczelnianie mieszkań i zaklejanie kratek wentylacyji - użytkowniku chroń się sam i przeczytaj instrukcję właściwego użytkowania mieszkania...ludzie kupujcie czujniki czadu niewiele kosztują a chronią !!
~ 11-05-2016 23:07
Tlenek NA ulicy Bankowej? czyli nie w mieszkaniu PRZY ulicy Bankowej? Po polskiemu tylko Angela... Jeszcze te "pipiemy" - gdzie ta pani pobierała naukę?
~ty "poprawiacz" 11-05-2016 23:18
a mieszkanie to w powietrzu stoi? może jeszcze ci kolor domu podać i piętro z numerem mieszkania i ilość schodów, co?, ty zapyziały baranie! sam się naucz rozumieć tekst, a potem pisz te arcymądre wywody! !!
~Ekolog 12-05-2016 19:51
Nie pipiemów a ppm! Troszkę wiary w wiedzę czytających Redakcjo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jechała zbyt prędko

Kolizja na Wincentego Pola

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Pożary podczas żniw

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
565
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%