MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Testowe zmagania z matematyką i fizyką

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Fot. ....
Trzydziestu gimnazjalistów wzięło wczoraj udział w powiatowych eliminacjach konkursu zDolny Ślązak, które odbyły się w filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Tym razem uczniowie rozwiązywali test matematyczno–fizyczny.

Zakończył się już etap humanistyczny, w którym wzięło udział 53 gimnazjalistów. Test ma formę zamkniętą, a pytania układa specjalna komisja. Materiał wykracza poza typowy program nauczania w gimnazjach, więc uczniowie przygotowywani byli do niego na dodatkowych zajęciach lub sami poszerzali swoje matematyczno-fizyczne horyzonty w domu i bibliotekach.

- W etapie matematyczno-fizycznym dominują uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, ale większość gimnazjów wystawiło swoich reprezentantów. Mam nadzieję, że uda się przejść do następnego etapu jak największej ilości uczniów - powiedziała Jolanta Wójtowicz-Kut, koordynatorka konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

Warto brać udział w tego rodzaju testach, gdyż zwycięstwo gwarantuje przepustkę do wybranego przez ucznia liceum i zwalnia z egzaminu gimnazjalnego, ponadto gwarantowane są atrakcyjne nagrody książkowe.

– Liczymy na dobre wyniki, gdyż dzięki temu możemy uniknąć pisania testu gimnazjalnego i podwyższyć sobie ocenę na świadectwie. Obawiam się fizyki, gdyż jest to moja słaba strona, ale mam nadzieję, że się uda – powiedziała Wiktoria Ryś, uczennica trzeciej klasy gimnazjum w ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Matury pod szczególnym rygorem sanitarnym  

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Radosna edukacja w przedszkolach

Spotkali się z Beatą Kempą

Maturalny maraton wystartował

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1333
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%