MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Terrorysta. Manewry ratownicze od dziś do czwartku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 listopada 2011, 14:42
Aktualizacja: Środa, 30 listopada 2011, 8:07
Autor: Angela
Dzisiaj późnym wieczorem rozpoczną się „XIII manewry ratownictwa medycznego” pod kryptonimem ”Terrorysta”. Są one przygotowaniem do Euro 2012 i odpowiedzią na zagrożenia coraz częściej pojawiające się w świecie. Ćwiczenia potrwają do czwartku włącznie.

W manewrach uczestniczyć będą 34 zespoły strażaków-ratowników oraz ratowników przybyłych głównie z województwa dolnośląskiego, ale również z Warszawy, Kościana, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Brzegu.

Dzisiaj późnym wieczorem od około godz. 22.00 rozpoczną się praktyczne zajęcia w terenie, na dawnym terenie poligonu pomiędzy ul. Sudecką, a ul. Łomnicką w Jeleniej Górze. Działania odbywać się będą bez utrudnień w ruchu na drogach publicznych.

Jutro między godziną 10.00 i 13.00 ćwiczenia prowadzone będą w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Jeleniej Góry. Nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Armii Krajowej, na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Wojska Polskiego. Ze względu na konieczność zapewnienia drożności przejazdów na okres ćwiczeń (od godz. 10 .00 do 12.00) przejazd do ulicy Piłsudskiego od strony centrum miasta będzie możliwy przy wykorzystaniu ul. Bohaterów Getta.

W czwartek natomiast manewry medyczne realizowane będą w rejonie Szklarskiej Poręby. W czasie trwania manewrów medycznych samochody uprzywilejowane będą poruszać się z włączonymi sygnałami.
– Za wszelkie utrudnienia oraz niedogodności związane z odbywającymi się na terenie miasta Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego Manewrami Ratownictwa Medycznego przepraszamy. Nie możemy podać więcej szczegółów dotyczących prowadzonych działań. W czasie manewrów będziemy o nich informować na bieżąco – informuje kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Współorganizatorem manewrów jest Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Jeleniej Górze. – Strażacy i ratownicy będą mogli przećwiczyć działania na wypadek realnych zagrożeń. Dzięki temu co roku podnosi się poziom umiejętności i wiedzy strażaków i ratowników i przynosi wymierne korzyści już podczas rzeczywistych akcji – uzupełnia Robert Domański, ratownik Grupy Ratownictwa Specjalistycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~no no no 29-11-2011 14:59
Niestety ale poligon znajduje się nie między Sudecką a Łomnicką TYLKO przy ul .Sudeckiej... od Łomnickej do Poligonu jest kawałek... Już lepiej brzmiałoby i bardziej pasowało do położenia Krakowska > Sudecka - choć i to nie do końca! Co do straży to przez cały dzien się zjeżdżają... fajne woziki i fajni ludzie! Powodzenia w manewrach :)
rymcycymcy 29-11-2011 15:06
Nasze miasto może być fajnym poligonem dla takich ćwiczeń :) Będzie casting na terrorystów ? :)
~do nonono 29-11-2011 15:54
aleś ty geograf,jezeli ten jak ty to nazywasz kawałek nie ma nazwy to poligon jest między sudecką a łomnicka więc daruj sobie to p...lamento.
~ 29-11-2011 18:30
Niech ćwiczą nauki nigdy za mało, a takich szkoleń również więc realizm musi być szkoda że w piątek nie będą ćwiczyć ok 14-18 jak koło Tesco masakra na drodze.
Piipi Jelonkowa 29-11-2011 19:20
..chyba również zacznę ćwiczyc ! .. i umówię się w piwnicy z *sąsiadem ! /..powód jest prosty akcja - terroryści !
~x 29-11-2011 21:03
a kto i poco ma terroryzowac to zdupie? jakie tutaj euro 2012? wywala tylko kase na bzdury i odklepane. strazacy niech lepiej odpoczywaja bo znow groza wichury i chlopaki dostana w dupe. wladza chce blysnac gotowoscia a podatnicy placa za paliwo ktore moglo zostac w bakach aut pozarniczych na rzeczywiste potrzeby ludzi.ot glupota. pozostalo to po komunie.
rymcycymcy 29-11-2011 21:09
19:20 | Piipi Jelonkowa | ...to uważaj, bo po konfiturach podobno dziewczyny stają się łatwiejsze ! ;)
~darojg 29-11-2011 22:12
"przejazd do ulicy Piłsudskiego od strony centrum miasta będzie możliwy przy wykorzystaniu ul. Bohaterów Getta." Ciekawe w jaki sposób skoro A.Krajowej do Piłsudskiego będzie zamknięta. Śmigłowcem chyba
~darojg 29-11-2011 22:17
"Nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Armii Krajowej, na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Wojska Polskiego." A jest inny odcinek A.Krajowej? Ludzie, kto podał te informacje. No chyba że to dezinformacje dla terrorystów
~do ~darojg 30-11-2011 7:58
Okropne! 50% centrum naszej metropolii (czyli dwie ulice) będzie wyłączone z ruchu a Ty nie dostałeś precyzyjnych informacji:)
Piipi Jelonkowa 30-11-2011 9:53
..do - [~Rymcycymcy ] .. ~OCH ! ..gorzej będzie,gdy trafię na terrorystę ! .. który mnie porwie i *tym swoim uczynkiem oddali od Was !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek w Jeżowie

Mobilizacja przed II turą

Trwa budowa punktu widokowego

Zgubił w górach rodziców

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%