MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Termy Cieplickie Cup

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 stycznia 2019, 23:22
Aktualizacja: 23:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W hali przy ul. Złotniczej odbyła się pierwsza edycja Młodzieżowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej "Termy Cieplickie Cup". Jak zaznaczają organizatorzy, poza udostępnianiem obiektów klubom sportowym, spółka chce się też otworzyć na niezrzeszone grupy i taki turniej jest tego przykładem.
Wychodzimy w sposób otwarty do młodzieży. Z inicjatywy młodych ludzi, oddolnie - udało się zorganizować ten turniej. Myślę, że w Jeleniej Górze w ramach wspierania sportu przez Termy Cieplickie, jest miejsce dla form niezorganizowanych - nie tylko młodzieży zrzeszonej w klubach sportowych - powiedział Dariusz Stolarczyk, prezes miejskiej spółki, który nie wyklucza też organizacji podobnych imprez na otwartym boisku. - Będziemy też zachęcać do innych dyscyplin - w planach jest m.in. siatkówka - zapowiada D. Stolarczyk.

Rywalizacja na parkiecie była zacięta - w pierwszej edycji wzięło udział 8 zespołów. Najlepsza okazała się ekipa pod nazwą Andrzej Tronix, która w finale pokonała zespół "Pi jak piłkarze". Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy pod pseudonimem "Drewniaki". Organizatorzy przyznali też nagrody indywidualne - najlepszym bramkarzem został Olaf Olszewski, królem strzelców Miłosz Michalik, a MVP turnieju Marcin Woliński.

Poprzez tego typu wydarzenia sportowe chcielibyśmy propagować aktywność fizyczną wśród młodzieży. Jest to również okazja do integracji młodych piłkarzy, którzy rywalizują o miano najlepszej, młodzieżowej drużyny piłkarskiej w Jeleniej Górze - powiedziała Sabina Robak z Term Cieplickich.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podopieczni Wichowskiego wiosną zadziwiają

A–klasa, grupa I: Wyniki, strzelcy, tabela

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Pechowa porażka z Miedzią

Lotnik idzie za ciosem

Lotnik z pucharem OZPN... dla prezesa!

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Mecz straconych szans

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
361
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
2%