MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Terminalem w bandytę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 lipca 2007, 6:57
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Jeszcze w tym roku pokładowe komputery w radiowozach.

O nowoczesne urządzenia, które znacznie ułatwią i przyspieszą pracę patroli wzbogaci się wkrótce jeleniogórska policja. To terminale zamontowane w radiowozach, dzięki którym policjanci będą mieli szybszy dostęp do informacji o zatrzymanych sprawcach przestępstw.

Dotychczas patrole korzystają z dość archaicznej metody sprawdzenia, czy zatrzymana osoba rzeczywiście jest tą, za którą się podaje oraz jakie ma na swoim koncie występki.
Podają drogą radiową dane zatrzymanego (takie, które on sam przekaże lub wynikające z dokumentów), a oficer dyżurny weryfijkuje je dzięki dostępowi do ogólnopolskiej bazy danych komputerowych dotyczących numeru identyfikacji osobowej (PESEL) oraz Centralnego Rejestru Skazanych.

Bywa jednak, że i w takiej sieci następują awarie serwera, co znacznie przedłuża czynności. Może też zawieść łączność radiowa.

Z terminalem komputerowym w radiowozie część tych problemów zniknie: interweniujący funkcjonariusze będą mieli bezpośredni dostęp do baz danych, które będą mogli sprawdzić w miejscu zdarzenia.

Nowości mają trafić do wyposażenia jeleniogórskich policjantów w czwartym kwartale tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Skatepark za frekwencję?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~777 24-07-2007 7:36
Jak oni będą za sobą ciągnąć taki długi kabel? Z komisariatu do radiowozu... Chyba, że nie będą się oddalać... Bo w bezprzewodowy internet to nie uwierzę:)
~Obserwator 24-07-2007 8:29
Denerwują mnie wiecznie pesymistyczne komętarze np. takie jak "777" Niektórzy tylko wątpić potrafią i do wszyskiego się czepiać... Troche optymizmu, Ten Kraj tego potrzebuje!!!
~FAKT 24-07-2007 9:31
Biblie im rozdac , nie potrafia sobie z psem poradzic na Zabobrzu ,teraz jakis damski bokser tam jest i tez nic nie robia . Po co im komputery ? I tak uzytku z tego nie zrobia . Komendant to chyba sie w glowe uderzyl i reszta jego kolesiow .Wywalone pieniadze w bloto . Kublow na smieci nie ma kto wysypac , smierdzi wszedzie syf wy sobie komputery kupujecie . A po co ? I tak wy policyjanci nie mozecie nic zrobic .Poubieracie sie w wasze odblaskowe kamizelki i ciemne okulary i wygladacie jak robotnicy drogowi w USA .
~MARECKI 24-07-2007 9:46
Tylko że zapomnieliście dodać że komp. będą tylko w kilku radiowozach, a zastanawia mnie jeszcze jak Policjanci pojadą na interwencje np. Na Pekin, albo na Powst. Ślaskich bo tam to chyba będą musieli jechać we trzech. Dwóch na interwencję a jeden pilnuje sprzętu he he he.
~do fakt 24-07-2007 10:22
ta ja po to płace podatki żeby policja zajmowala sie kubłami na smieci chyba sobie jaja robisz a gdzie administrator,gdzie straz miejska zastanów sie co piszesz
~głos ludu 24-07-2007 10:29
Być może zakup tego sprzętu jest nie w pełni uzasadniony więc uprzedzić sponsorów trzeba – czyli nas podatników, a tłumaczenie że będzie sprawniej działał net w radiowozie jest na najbliższe 10 lat nie uzasadnione i śmieszne
~wind 24-07-2007 11:13
Do 777 > Oj niedouczony ty biedaku ! Postęp techniczny bez Ciebie (na szczęście) poszedł do przodu !!!
~mewa 24-07-2007 11:42
taki sprzęt to zapewne rozrzutność , a efekty będą być może jeszcze mniejsze do tych mizernych uzyskiwanych obecnie , chociażby w lapaniu zlodzieji i odzyskiwaniu skradzionych samochodow.Taki sprzęt komputerowy to będzie zabawa dla wielu ekip na zbicie czasu na sluzbach ,do czasu , aż im ukradną zlodzieje.
~cd 24-07-2007 13:08
ciekawe czy będą mogli oglądać filmy z płyt...:)
~do wind 24-07-2007 13:30
Prosty człowieczku, słyszałeś kiedyś o IRONII?
~uhahany 24-07-2007 14:10
pewnie taa beda sobie jezdzic ogladac na wspolnej i zmieniac sie z kierowca co godzine . ZAL taki terminal w jeleniej to pojdzie pewnie do max 2 radiowozow hehe.i tak w niczym to nie pomoze lepeij ja bym wydal te pieniadze;]ale tak to jest naszymi kaczorami...
~NN 24-07-2007 14:13
wszystko to pięknie brzmi,ale nie do końca jest prawdą.Terminale w samochodach będą się nadal komunikować drogą radiową ,a bazy danych będą osiągalne poprzez serwery ( bo znajdują się nie w JG ale w Warszawie).Tak więc awaria sieci transmisyjnej tak samo uniemożliwi dostęp do baz. Odciążona zostanie służba dyżurna – to już coś.J to by było na tyle w skrócie, bo są też inne problemy ( awarie i konserwacje przepełnionych systemów)
~jur do 777 24-07-2007 15:33
ubogi człowieku zadzwoń albo najlepiej pojedź do Szczecina i tam zapytaj się od ilu już lat mają terminale komputerowe w radiowozach
~czytelnik 24-07-2007 22:06
Dlaczego ktoś pisząc taki artykuł i nie znając się na tym pisze że jest to dobre skoro ten system wcale nie ułatwi pracy policjantom Dlaczego odciążać pracę policjantom dyzurnym którzy biorą kase za sprawdzenia a tego nie robią Po CO MONTOWAĆ TAKIE URZĄDZENIA I CZEMU ONE MAJĄ SŁUŻYĆ DLACZEGO KTOŚ NIE NAPISZE CZARNO NA BIAŁYM
~manci 24-07-2007 23:40
do marecki jak kiedys mieszkałem na Powstancow i radiowóz przyjechał na interwencję ktoś przeciął wszystkie 4 opony i biedni policjanci nie mieli jak wrócić do komendy –ale było o tym głośno na Jeleniej
~EBE 24-07-2007 23:47
Większość moich komentarzy jest z natury krytyczna.Bardzo krytycznie oceniam działania służb porządkowych w naszym mieście. Uważam, że na pierwszym miejscu dbają one o statystykę, natomiast walka o ład , porządek i bezpieczeństwo spada na drugi plan, niemniej w pełni popieram działania mające na celu wyposażenia policji w nowoczesny sprzęt. Te terminale, to wspaniała rzecz. Tylko, czy aby szybko zidentyfikowany bandyta poniesie odpowiedzialność za przestępstwo, które popełnił ? Bo jak dotąd ,to tanie złodziejaszki, i drobni huligani mają się dobrze.Powiem wprost W jeleniej Górze karze się tylko tych , co są wypłacalni. Mam na to dowody ! Pozdrawiam: EBE
~www 25-07-2007 21:19
Te koputery nie mają zapewnić dostępu do internetu tylko do bazy danych i proponuję TYM najlepiej poinformowanym – trzeba mieć pojęcie o czym jest rozmowa a dopiero potem zabierać w niej głos!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Co ze spółką Sanikom?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%