MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Terminal płatniczy w Wydziale Komunikacji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 października 2017, 9:17
Aktualizacja: 9:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Władze miasta pochwaliły się wczoraj (27.10) wkroczeniem w XXI wiek, bowiem w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry będzie już można dokonywać płatności kartami bezpośrednio przy stanowisku w budynku przy ul. Sudeckiej.

Po uruchomieniu Centrum Obsługi Mieszkańca, gdzie można się rejestrować - to kolejny etap ułatwienia funkcjonowania. Odpalamy pierwsze terminale płatnicze, z których mogą skorzystać osoby załatwiające prawo jazdy czy rejestrację samochodów - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który zapowiada, że taka metoda płatności obejmie też wkrótce inne wydziały, w których jest to wymagane. - Przygotowujemy się do remontu Ratusza, więc pewne zmiany będą musiały nastąpić w dużej bryle, więc niewykluczone, że kolejnym będzie Urząd Stanu Cywilnego - zapowiada prezydent.

Obsługą płatności zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie i mieszkańcy muszą się liczyć z opłatą manipulacyjną w wysokości 2 zł. - Mamy nadzieję, że kolejki przy kasie zmniejszą się dzięki temu rozwiązaniu. Wychodzimy naprzeciw klientom - podkreślił Daniel Lepieszo, naczelnik Wydziału Komunikacji.

Nowe rozwiązanie zakłada również integrację z usługami platformy inf-car.pl, gdzie można dokonać płatności przez internet za pośrednictwem strony info-car.pl. Na tej stronie można także śledzić status sprawy załatwianej w Wydziale Komunikacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mieszkaniec JG 28-10-2017 19:02
W naszym urzędzie też chcą aby było wszystko Narodowe ????? Dlaczego nie ma terminala płatniczego z jakiejś porządnej firmy bez dodatkowych opłat ??? Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie będzie robić biznes na Jeleniogórzanach. Wstyd Panowie Prezydenci. Zapamiętamy sobie to na najbliższe wybory lokalne !!!
~Do mieszkańca 28-10-2017 19:59
To na pewno jest wymysł ,,Dobrej Zmiany" a nie lokalny " dekret " Teraz będzie coraz gorzej, to już nie Tuska, a wina prezesa i ojca dyrektora!!!
~ 28-10-2017 23:27
A wam znowu nie po drodze :(
~*4 29-10-2017 9:45
Faktycznie rewolucja
~Do mieszkańca.. .. 29-10-2017 12:10
Wiejski idziesz do sklepu i płacisz karta to nie placisz prowizji... wiesz dlaczego? Jest ona wliczona w cenę towaru ponieważ płaci ja sprzedający... W urZędach jest troszkę inaczej i jeśli sa opłaty administracyjne to Urzad nie może zapłacić prowizji za to że użyłeś karty... stąd pewnie opłata.. .. Ale uważam że finalnie to ułatwienie dla zamawiających sprawy...
~ 29-10-2017 14:31
i 2 złocisze opłat musieli dowalić ,bez tego ani rusz w tym kraju.
~ŁukaszS. 20-06-2019 16:49
Robaki i karaluchy jak zwykle płaczą o 2 złote, zamiast cieszyć się, że można zapłacić kartą. 2 złote zarabiam przez czas, który przeznaczyłem na napisanie tego komentarza. Jedno Tyskie mniej wieczorkiem a Polak już kręci nosem. Bardzo dobrze, że można płacić kartą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Monitoring w Radomicach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Wakacje w Złotoryi

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2134
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%