MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Teren boiska – Wstęp Wzbroniony!

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Piątek, 3 kwietnia 2009, 13:17
Aktualizacja: 21:46
Autor: ahawer
Fot. .....
W imieniu rodziców młodych piłkarzy z Jeleniej Góry został wysłany list do Ministra Sportu Mirosława Drzewieckiego.
Poniżej przedstawiamy jego treść z zachowaniem pisowni oryginału.

Pan Mirosław Drzewiecki
Ministerstwo Sportu i Turystyki
ul. Senatorska 14
00-082 Warszawa

Od pewnego czasu miło jest nam obserwować działania Ministerstwa w zakresie poprawy bazy i warunków rozwoju kultury fizycznej i sportu w naszym kraju:
- działania na rzecz ME 2012,
- budowa boisk Orlik,
- co chwilę słyszy się o budowie nowych obiektów sportowych.

Widać pewną koncepcyjność działania wytyczoną przez Pana Urząd. Powyższe inicjatywy powstają na rzecz naszego społeczeństwa z naszych pieniędzy, stąd nasz niepokój i troska związana z tym trendem.
Chcielibyśmy nawiązać do problemu bazy sportowej, która jest własnością Skarbu Państwa, lecz jej przeznaczenie wydaje się bardzo niepewne. Dotyczy to obiektów sportowych należących kiedyś do jednostek wojskowych, a obecnie, po ich rozwiązaniu, będących w posiadaniu przez Agencje Mienia Wojskowego, których głównym celem jest ich sprzedaż. Często takie tereny stoją obecnie bezużytecznie, a korzystanie z nich uniemożliwiają Agencje, stawiając przed potencjalnymi użytkownikami (klubami sportowymi) ogromne ceny lub zaporowe ceny umożliwiające wykupienie tych terenów.

Taki obiekt, tzn. stadion sportowy z 2 boiskami piłkarskimi, boiskiem do piłki ręcznej, bieżnią LA i kortem oraz zapleczem socjalnym znajduje się w Jeleniej Górze. Obiekt został wzniesiony w dużej mierze społecznie przez stacjonującą jednostkę wojskową, która kilka lat temu została rozwiązana. W 2005 roku, gdy stadion był dzierżawiony przez młodzieżowy klub, został on nazwany im. Włodzimierza Lubańskiego. Uroczystość odbyła się w obecności włodarzy miasta i patrona, co zostało uwiecznione na fotografii. Wszystko wówczas wskazywało, że obiekt będzie służył mieszkańcom naszego miasta. Obecnie stadion stoi pusty a na jego bramie znajduje się złowieszczy napis (patrz foto).

Obiekt znajduje się po sąsiedzku ze szkoła gimnazjalną prowadzącą zajęcia sportowe w klasach o poszerzonym programie wychowania fizycznego w lekkoatletyce oraz Wyższą Szkoła Zawodową Kolegium Karkonoskim, która posiada kierunki licencjackie z wychowania fizycznego. Wymienione placówki nie posiadają odpowiedniej bazy sportowej.

W Jeleniej Górze działa 5 klubów piłkarskich, które prowadzą szkolenie z 20 grupami dziecięco-młodzieżowymi w różnych kategoriach wiekowych. Na dzień dzisiejszy, w Jeleniej Górze tylko 2 boiska posiadają licencję dopuszczającą do udziału w zawodach piłkarskich. Dziwi więc postawa władz miasta, które nie przejawiają większej inicjatywy w pozyskaniu w/w obiektu i nic nie robią z narastającym problem braku bazy piłkarskiej w naszym mieście.

Takie postępowanie może spowodować utratę powyższego terenu na rzecz prywatnego inwestora, którego celem nie będzie krzewienie kultury fizycznej, lecz działalność komercyjna.
Na przykładzie budowy Orlika widać, że władze samorządowe włączają się we wszelkie pomysły, które są wspierane przez Państwo, natomiast nie przejawiają własnej inicjatywy. Miasto potrafiło wspomóc projekt rządowy i wspomogło wybudowanie pięknego boiska, lecz nic nie robi, żeby uchronić inny obiekt, który powstał z inicjatywy społecznej w latach 60-tych.

Bardzo liczymy na zainteresowanie się powyższym problemem i zdopingowanie samorządowców do energicznego działania, którego profil jest obecnie kreowany przez Pański Urząd.

W imieniu rodziców młodych zawodników

Do wiadomości:
- Marcin Zawiła, Poseł RP
- Jerzy Pokój, Radny Sejmiku Woj. Dolnośląskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~:) 3-04-2009 13:48
dobry tytuł, dobre foto :)
~yyy 3-04-2009 13:54
"która jest własnościom Skarbu Państwa" - chyba raczej własnością :)
baby 3-04-2009 14:22
tak, Państwo najlepiej by wszytko wyprzedało...
baby 3-04-2009 14:23
a dzieci nie mają , gdzie grać..
~nom 3-04-2009 14:36
lepiej nie wchodzić: Przebywanie na boisku grozi śmiercią
~wyborca 3-04-2009 15:41
Dlaczego tylko do wiadomości Zawiła - przecież ,,nasz ,, poseł to - Schetyna, Szmajdziński, Lipiński - same pierwsze miejsca
~dady 3-04-2009 15:47
Popieram.
~xxx 3-04-2009 15:49
Samo boisko to jeszcze nic. Przez szczelne ogrodzenie tego boiska została zlikwidowana najbliższa droga z Zabobrza do Urzędu Pracy WKU czy KK. Teraz najkrótsza droga to wzdłuż obwodnicy i koło Tesco - więc dla osoby pieszej droga beznadziejna. Autobusów linii 12 dojeżdżąjących do Podchorążych bardzo mało. Może czas również z tym coś zrobić? Nie zapominajmy że same boiska to nie wszystko. Po drugiej stronie torów również są atrakcyjne tereny które można lepiej wykorzystać. Kiedys była tam strzelnica. Może warto taką tam uruchomić w lecie? Może warto wrócić do tego żeby na zajęciach PO młodzież mogła sobie postrzelać i zobaczyć jak to jest. Wkońcu jakieś tradycje w tym sporcie mamy ( Renata Mauer- Różańska i medale na olimpiadzie).
~kibic 3-04-2009 18:54
Naszego Prezydenta odpowiedzialnego za sport to nie interesuje że obiekt sportowy stoi pusty ? , przecierz to czasowo przypadkowy gość z Świeradowa , ma w duszy te sprawy !!!
~racja 3-04-2009 21:22
szkoda, fajny obiekt
~sportek 3-04-2009 21:55
po co boiska,korty i inne bzdury lepiej zeby nasze dzieci po ulicach sie szwedaly tam napewno czegos madrego sie naucza a nie ganiac za pilka
~kali 3-04-2009 22:10
Prezydent interesuje się tylko miastem przed wyborami i chwilkę po wyborach. Ostatnio w Sobieszowie też się " motał ".. dajcie spokój. W Polsce brakuje ludzi konkretnych którzy na prawdę by działali. W rządzie mają tendencje do dwóch rodzajów wypowiedzi: " wczoraj" i "jutro".. brak słów
~Rico 3-04-2009 22:16
Gdzie są władze naszego miasta. Tak właśnie zaszczepiamy młodym ludziom aktywność fizyczną - utrudniając jak się tylko da. Naprawdę trudne czasy mają młodzi ludzie - a tylko wszędzie wokół mowimy o ich agresji, dziwiąc się, że tak eskaluje - a co mają robić nie mająć alternatywy - a czy włodarze naszego pięknego miasta nad tym debatują?
~he 3-04-2009 22:31
debatują na pewno, ile podwyższyc sobie wypłaty
~ABC 5-04-2009 13:30
Pan Prezydent od sportu to dyletant udaje że cos robi ale tylko udaje. Dlaczego nie oddać tego obiektu pod MOS przecież MOS od tego jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał na lawecie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2158
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%