MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

„Teraz żyję w raju!” – Ishwari Deva o decyzji swojego życia

Wiadomości: Region
Sobota, 2 sierpnia 2014, 7:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 7:49
Autor: Ilona Turowska
Fot. Ilona Turowska
Uciekła od pędu wielkich miast i zmieniła swoje życie. Ishwari Deva – trenerka jogi. W Gajówce koło Rębiszowa prowadzi Spa dla Duszy i inspiruje innych swoim optymizmem. Dlaczego zdecydowała się na tak radykalną zmianę życia?

- Wyjechałam z Warszawy 15 lat temu, ponieważ zmęczyło mnie życie w dużym mieście, w wiecznej pogoni, tak naprawdę nie wiadomo, za czym – mówiła Ishwari.
Dlaczego zainteresowanie akurat jogą? - Szukałam sensu życia, odpowiedzi na pytanie, po co żyję na ziemi, jaki jest tego cel. I właśnie wtedy na drodze moich poszukiwań pojawiła się joga – wspominała trenerka.

Nigdy nie żałowała swojej decyzji. Ani razu też nie zwątpiła w to, że się uda.

- Zawsze powtarzam, że najlepszą decyzją mojego życia była wyprowadzka z dużego miasta na wieś. Teraz mieszkam pod lasem, wokoło jest cudowna przyroda i codziennie rano budzi mnie śpiew ptaków. Żyję w raju – przyznaje Ishwari.

W swoim życiu ceni wszystkie znajomości i docenia każdą chwilę. Pięć razy była w Indiach, ale nie to uznaje za swoje największe spełnione marzenie.

- Najważniejszym moim celem życiowym było stworzenie w Gajówce (26 km od Jeleniej Góry) Spa dla Duszy i udało się. Indie pojawiły się w międzyczasie. Wydawało mi się to nieosiągalne, chociażby z powodów finansowych, ale ponieważ bardzo tego pragnęłam i wierzyłam, że się uda, to tak się stało – mówiła trenerka.

Chociaż wielu ludziom słowo „joga” nie kojarzy się z niczym pozytywnym i dla wielu ten wschodni styl życia jest sprzeczny z kulturą europejską, Ishwari nie spotyka się z negatywnymi komentarzami na temat swojej działalności. - To, co robię, jest przyjmowane ciepło – zaznacza trenerka.

Każdemu, kto czuje, że jego życie nie jest takie, jak być powinno, radzi spróbować coś zmienić.

- Proponuję metodę małych kroczków, bo kiedy planujemy zbyt wielkie zmiany, możemy nie wytrwać w tym postanowieniu.

Podkreśla, że warto choć raz zaryzykować. - Dla mnie nie ma sensu wieść życie, które nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Jeśli niczego nie zmienimy, nie możemy oczekiwać, że nagle będzie lepiej - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Schengen 2-08-2014 9:00
Sorry. Jawny dekadencki odlot komercyjny (w Gajówce!!! - czas umierać ! :(. Są klimaty karknoskich stacyjek klejowych, odjechańcófff i prawdziwych artystów ( w tym artystów ducha). Jednak komerchą wali zderzenie słów: "ucieczka" , "Joga" z "chęcią stworzenia Spa dla duszy" i Warszawką w tle. Osobiście - bez "czary - mary" polecam lekcje Jogi z rodowitą jeleniogórzanka Patrycją (też po szkoleniach w Indiach ale bez bełkotu o "spa dla duszy itp"...
~ 2-08-2014 10:02
Z Jelonki zrobiła się już tylko reklamówka. Byłam tam kiedyś. Obłędnie drogo za no właśnie chyba wrażenia duchowe..
~ 2-08-2014 10:25
do schengen- hahaha - patrycja boi się o klientów ?
~ 2-08-2014 10:33
"Najważniejszym moim celem życiowym było stworzenie w Gajówce (26 km od Jeleniej Góry) Spa dla Duszy i udało się"-jak rozumiem wszystko z dobroci serca i za darmo?-
~bruz li 2-08-2014 13:08
Rozumiem że to imię i nazwisko tak samo oryginalne jak np. borys szyc vel michalak?
~` 2-08-2014 13:16
Tajemna mantra om hri hi ha ha ha dziala cuda. Należy powtarzać ją 100 tysięcy razy dziennie i o nimczym nie myśleć. Efekt gwarantowany !.
~ 2-08-2014 19:10
Biedna kobieta z wielkiego miasta:( u nas każdy ma swoje spa , budzą nas ptaki, koguty itp.....dlatego uwielbiam JG i okolice!
~agnes2014 2-08-2014 20:31
Szkoda tylko że zdjęcia przedstawiają tak bardzo smutną twarz bohaterki artykułu, a podobno joga itp. powoduje radość, relaks i uśmiech. Słaba reklama twojego biznesu droga bohaterko ale życzę powodzenia i małego uśmiechu na twarzy.
~ 2-08-2014 20:52
Spa dla duszy:) Dusza pojęcie wprowadzone do potocznego myślenia przez imć Platona :) Świat realny be, świat idealny wyimaginowany lepszy, niestety i chrześcijaństwo przejęło ten pogański podział. Ludzie świat dotyczy spraw realnych a nie spa dla dusz, duszyczek itd. Joga dobra dla hindusów żyjących w kastowym społeczeństwie nie ma w tym nic wzniosłego a jedynie rasizm religijny i podział na kasty od siudrów po kapłanów -braminów itd. Czysty wyzysk - polecam film pt.: Krzyk mórówek
~mały budda 2-08-2014 21:50
Mnóstwo wrocławian ucieka ze swojego zasyfionego miasta i osiedlają się u nas. Niestety razem ze sobą przywożą do nas swoją wrocławską patologię. Brud, syf, agresja, przestępczość - to wyróżniki Wrocławia. Dlatego należy być sceptycznym wobec wrocławskich słoików, a wręcz nie pus...ć ich do naszego regionu. O ile chcemy, żeby nadal to był raj, a nie wrocławska patologia.
~uśmiech 2-08-2014 22:17
strasznie smutna ta Pani jest, jeśli to efekt oddania duszy do SPA to lepiej nie ryzykować utratą pogody ducha ;-)
~tm 2-08-2014 22:43
eee tam yoga... w Zachełmiu to jest sekta na całego
~ 3-08-2014 15:31
Zdjęcia tragiczne...
~roman 3-08-2014 18:17
smutna gęba, brudne nogi, co to za spa? Tu chyba o kase chodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Kolorowe wakacje w MDK

Tak nie wolno parkować!

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
174
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%