MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Terapia śmiechem na Dzień Dziecka w szpitalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 17:19
Aktualizacja: 17:23
Autor: Angela
Fot. Adrian Cichecki
Jak co roku na Dzień Dziecka oddział dziecięcy jeleniogórskiego szpitala przygotował dla swoich małych pacjentów niespodziankę, która miała im chociaż na chwilę osłodzić ciężki czas choroby. Tym razem była to terapia śmiechem, którą przeprowadziły klauny.

Podczas imprezy przygotowanej tradycyjnie przez Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom z nieocenioną Anną Sinicą na czele, nie zabrakło radości, tańców, śpiewów, wspólnych zabaw i słodkiego poczęstunku.

- Dzień dziecka to wyjątkowe święto dla chorych dzieci, bo obchodzone w szpitalu, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie – mówiła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym jeleniogórskiego szpitala. - Nasze stowarzyszenie współpracuje z fundacją Dr Clown, a Dzień Dziecka został zorganizowany wspólnie w ramach programu „Terapia śmiechem i zabawą”.

Do wspólnej zabawy zaproszone zostały również dzieci z oddziałów chirurgii dziecięcej i laryngologii. Klauny i organizatorzy zabawy z prezentami odwiedzili również małych pacjentów, którzy nie mogli wstać z łóżek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Złote Gody w Janowicach

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (2) Dodaj komentarz

rymcycymcy 4-06-2012 22:11
Kiedyś, jak opowiedziałem pewnej młodej lekarce o moich problemach ...to tak się zaczęła śmiać, że mało nie spadła ze swojego białego stołka :) ...ale mi to wcale nie pomogło ! ...jej owszem ;)
~ja 5-06-2012 9:13
Świetna sprawa dla tych maluszków!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Manewry medyczne

Utrudnienia na trasach rowerowych

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
729
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%