MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Terah Taali – widowisko, które trzeba zobaczyć

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 lipca 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:22
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Tańczące kobiety, balansujące z naczyniami ustawionymi na czubkach głów, trzymające w zębach ostrza noży lub poruszające się na potłuczonym szkle będzie można zobaczyć podczas spotkania z muzyką hinduską i tańcem Terah Taali . Widowisko odbędzie się 3 lipca o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy proszą o dokonywanie rezerwacji miejsc w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” przy ul. Cieplickiej 172 lub telefonicznie: 75 755 37 70.

To impreza towarzysząca BRAVE FESTIVAL – Przeciw wypędzeniom z kultury, „Wtajemniczenia kobiet”, który rozpoczyna się we Wrocławiu 2 lipca i potrwa do 7 lipca.

Taniec „terahtaali” jest eklektyczną formą powstałą ze ścisłego połączenia ruchu i dźwięków. Dzięki wyjątkowej precyzji i synchronii sprawia wrażenie, że muzyka wydobywa się z tańca, a nie jedynie mu towarzyszy.

Artyści pochodzą z małej społeczności Kamad, zamieszkującej wiejskie tereny pustynnego dystryktu Jaisalmer w zachodniej części Radżasthanu, przy granicy z Pakistanem. Jej członkowie znani są przede wszystkim z wyjątkowych, świętych pieśni. Tancerki obwieszone są trzynastoma mosiężnymi „talerzykami” („manjiras”), które uderzając o siebie, wydają charakterystyczny metaliczny dźwięk, przypominający cymbałki.

Tu taniec warunkuje muzykę, a muzyka budzi taniec w doskonałej harmonii. A niezwykłe, pełne gracji, ale też wymagające wielkiego skupienia, precyzji i talentu choreografie, w połączeniu z hipnotycznym rytmem manjiras, stanowią o wyjątkowości tańca terahtaali.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Odpust na Śnieżce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nie kumam :P 1-07-2012 13:22
a po co one na tym szkle potłuczonym ?? jak z taką zatańczyć !?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef gangu zatrzymany

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
481
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%