MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tenisowy balon oficjalnie otwarty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 grudnia 2012, 20:24
Aktualizacja: 20:25
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
W mroźny sobotni poranek na kortach przy ul. Sudeckiej odbyło się oficjalne otwarcie tenisowego balonu, w którym zawodnicy zrzeszeni w klubie, jak i amatorzy będą mogli trenować bez względu na warunki atmosferyczne.

Inwestycja, na którą czekał tenisowy region jeleniogórski od wielu lat była możliwa dzięki współpracy osób prywatnych z władzami miasta. Istotny wkład w realizację planów miał Janusz Lewiński - trener aktualnych drużynowych mistrzyń Polski juniorek z Klubu Tenisowego Jelenia Góra. Pan Janusz wraz z bratem sfinansowali zakup balonu, a Miasto udostępniło część kortów przy ul. Sudeckiej nieodpłatnie, dzięki czemu tenisowe areny nie będą jak co roku świecić pustkami w oczekiwaniu na wiosnę, a zawodnicy i amatorzy będa mogli szlifować swoje umiejętności bez konieczności kosztownych wyjazdów do Ściegien czy Złotoryi.

W ceremonii wzięło udział wielu znamienitych gości: Marian Woronin - wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980 r.) w biegu na 100 metrów, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - posłanka na Sejm RP, Marcin Zawiła - prezydent Jeleniej Góry, a także Mirosława Dzika, Paweł Domagała i wielu innych.

Przy okazji podziękowano trenerowi Lewińskiemu za wkład w rozwój tenisa w Jeleniej Górze, który obchodził swoje 50. urodziny. Specjalne upominki otrzymał od posłanki Sekuły-Szmajdzińskiej, Roberta Obaza oraz Piotra Paczóskiego.
- Możemy teraz trenować przez cały rok w dobrych warunkach tak jak trenuje cała Polska, do tej pory pół sezonu było stracone, trzeba było jeździć do innych miast, trenować - mówił trener Janusz Lewiński.

- Po pięćdziesiątce nie tak łatwo przebiec "setkę". Dzisiaj chętnie oglądam jak młodziez biega, gra w tenisa, piłkę nożną. Zajmuję się organizowaniem sportowych dla dzieciaków, w ciągu roku 700-800 imprez lekkoatletycznych. Uważam, że każda inicjatywa sportowa, która pozwala młodzieży zająć się sportem, która odciąga młodzież od komputerów, telewizorów to jest pozytywna inicjatywa i należy to wspierać. W dniu dzisiejszym młodzież w porównaniu do 30 lat wstecz skacze w dal o 30 cm mniej, to jest chore. Wszyscy wiemy, że rodzice piszą zwolnienia z w-f'u, natomiast to kiedyś wyjdzie w zdrowiu - powiedział wicemistrz olimpijski, Marian Woronin.

- Cieszę się, że tenisiści mają gdzie grać. Ludzie, którzy ten sport uprawiają wyczynowo, ale i ludzie, którzy uprawiają go rekreacyjnie mają gdzie grać. To jest taki fajny model kiedy Miasto dogaduje się z działaczami sportowymi na dobrych warunkach: my oddajemy im do dyspozycji miejsce, nie pobieramy opłat, oni stawiają na tym balon, szkolą młodzież, korzystają z tego - to jest takie partnerstwo publiczno-prawne. Życzyłbym sobie, żeby wszyscy działacze sportowi też starali się myśleć nie tylko w kategorii dajcie 200 tysięcy, 600 tysięcy, natomiast też sami byli w stanie podjąć jakąś inicjatywę tego typu - mówił prezydent Marcin Zawiła.

Przed południem wynajęcie kortu będzie kosztować 50 zł za godzinę, po południu 60 zł. Do dyspozycji są dwa korty.

Ogłoszenia

Czytaj również

GIS Day w szkole

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~aha 8-12-2012 20:55
Nie ma to jak fachowa wypowiedź o sporcia, fachowca od muzeum...
~rumcajs54 9-12-2012 10:38
Powyżej wyraziłem wątpliwość, co do istnienia klubu tenisowego w Jeleniej Górze. Teraz wyrażam skruchę. Przecież na prawie wszystkich zdjęciach widać kwiat działaczy, tzn.dobrze zapowiadającą się młodzież (od ca 40 lat). I jest nawet jedno zdjęcie tego balonu. Nadętego do granic przyzwoitości. WRACA NOWE ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bieg Niepodległości

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

Karkonoskie witraże

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%