MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Ten zakaz jest głupi – mówią ludzie z ul. Okrzei

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 13 listopada 2010, 7:40
Aktualizacja: Niedziela, 14 listopada 2010, 8:09
Autor: Angela
Fot. Angela
– Nie odpuścimy sprawy! – zapowiadają mieszkańcy odcinka ulicy Okrzei, gdzie od minionej soboty postawiono znak zakazu postoju w miejscu, gdzie miejscowi parkowali od lat. Teraz nie mają gdzie pozostawić swoich aut. Zarząd dróg i mostów zapewnia, że sprawa zostanie dokładnie sprawdzona i – jeśli będzie to możliwe – zakaz zostanie cofnięty.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze wydał zakaz parkowania na odcinku ulicy Okrzei od numeru 20 do 24 czyli od ul. Armii Krajowej do ul. Pocztowej. Znak zakazu postoju i zatrzymywania się został ustawiony przy ulicy w minioną sobotę. Zdaniem jeleniogórzan, zrobiono to bez wiedzy i konsultacji z mieszkańcami. O tym, że zakaz funkcjonuje dowiedzieli się z chwilą, kiedy na ich kołach pojawiły się blokady założone przez straż miejską.

– Blokadę na koło założono mi we wtorek. Byłem tym zaszokowany, bo całe lata parkowałem w tym miejscu i nigdy nie było tu zakazu parkowania. Nikt nie poinformował nas o jakichkolwiek zmianach, nie wyjaśnił też, skąd wzięła się ta decyzja. Rok temu ta ulica była dwukierunkowa i spokojnie mogliśmy tu parkować. Obecnie jest to ulica jednokierunkowa, jest ona na tyle szeroka, że zaparkowane auta nikomu w niczym tu nie przeszkadzają - skarżą się Dariusz Dachowski, Magdalena i Dariusz Dukowicz, Tadeusz Wolak i Jan Zagrobelny.
Blokadę założono również Dariuszowi Dutkiewiczowi i jego sąsiadowi, który przywiózł pod blok materiały budowlane do remontu mieszkania.

– Będziemy o te miejsca parkingowe walczyć. Nie mamy innego wyjścia. Nie mamy gdzie zaparkować, jak podjechać z dzieckiem czy czymś ciężkim pod dom, jak dowieść materiałów budowlanych. W jednym podwórku jest wieczny konflikt, kto może postawić swoje auto. W tej sprawie była już policja i straż, i mimo że mamy prawo do tego podwórka wiecznie jest ono zastawione przez inne pojazdy.

Płacimy za te miejsca postojowe abonament, nie ustawiamy aut ich za darmo, jak np. mieszkańcy Zabobrza. Jak mamy korzystać z wykupionego abonamentu, kiedy nie mamy gdzie zaparkować? – pytają lokatorzy. Zebrali około pięćdziesięciu podpisów pod pismem, które wczoraj trafiło do zarządu dróg i mostów. Lokatorzy domagają się wyjaśnienia dlaczego i z czyjej inicjatywy postawiono znak oraz jak MZDiM ma zamiar rozwiązać problem braku miejsc parkingowych mieszkańców. Chcą też wycofania zakazu parkowania na tym odcinku i zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą, dopóki ich prośba nie zostanie spełniona.

Jan Zagrobelny podejrzewa, że znak ustawiono po tym, jak mieszkańcy wystąpili do MZDiM z prośbą o wytyczenie na tym odcinku koperty dla osób niepełnosprawnych. Dariusz Dachowski podejrzewa natomiast, że sprawa może mieć związek z zatrzymującym się na tym odcinku autobusu, który raz w tygodniu zabiera dzieci z „dwójki” na basen. Lokatorzy twierdzą, że i to można przecież rozwiązać wytyczając zatoczkę dla autobusu lub ustalając godziny, w których nie wolno parkować.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze, zapewnia, że w poniedziałek (15.11) sprawa zostanie dokładnie sprawdzona.
- Jeśli okaże się, że nie ma powodów, dla których ten odcinek drogi musi być wyłączony z parkowania, będę wnioskował za zmianą tej decyzji i przywróceniem miejsc parkingowych. W poniedziałek porozmawiam z osobami, które podjęły taką decyzję, ponieważ dzisiaj nie ma ich w pracy – powiedział Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Doczekają się wiat przystankowych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~mm 13-11-2010 8:27
Znowu jakaś nadgorliwa urzędniczyna wie co jest najlepsze dla wszystkich, będzie premia pewnie.
~ 13-11-2010 8:45
Baranki, od kiedy to trzeba informowac o zmianie oznakowania? Jazda na pamiec
~? 13-11-2010 9:11
"Znak zakazu postoju i zatrzymywania się". A skąd wziął taką ciekawą nazwę znaku?
~bezdomny 13-11-2010 9:20
I to jest urzad ??????? Stawiaja znaki na drogach zajmuja sie wszystkim co tyczy sie drog i......postawili znak na ul.Okrzei tak sobie ?? bez zadnych sondazy i poznania miejsca warunkow itd?? I teraz z-ca Dyr zarzadu drog mowi ze..........zbadamy zasadnosc postawienia znaku :)))))))) Mamy kolejny przyklad kompetencji urzedow w JG Czas to zmienic dobrze ze ida wybory moze wybrana nowa wladza miasta zmieni te zle zwyczaje.Dobrze ze mieszkancy ul Okrzei sa czujni na bezsensowne dzialania Urzedu.
~ 13-11-2010 9:40
Taaa, czujni po założeniu blokady. Nie podoba się to przeprowadzić się na Zaborze. Na podwórku to mogą sami posprzątać. Niedzielni kierowcy. Znak jak byk a tu awantura o nic. Dziwne, ze nie pojawił się jeszcze Wieczny Niewiadomo Co Kawaler z odsieczą bo ono zawsze jest tam gdzie zadyma.
~kw 13-11-2010 10:15
BRAWO ! Free strefa do parkowania jest jeszcze w Jagniątkowie, i Maciejowej - do czasu. KASA< KASA
~romek 13-11-2010 10:35
ZDiMostow w Jeleniej Gorze stawia znaki nie sprawdajac na miejscu np.''zabobrze''zakaz parkowania na bardzo szerokim chodniku /zakladaja blokady/a na przejsciu dla pieszych /Szymanowskiego/mozna.
~ja 13-11-2010 10:42
bardzo dobrze! nie bylo tam jak przejechac dwum samochodom jednoczesnie!
~Z Jeleniej 13-11-2010 10:46
Kogoś w zarządzie DiM wyraźnie poniosło po ustawieniu parkomatów w różnych dziwnych miejscach nie wiadomo komu potrzebnych, tam gdzie nie ma parkomatów są poustawiane zakazy - przykład to ul. Modrzejewskiej - po obu stronach oraz w obu kierunkach postawiono znaki zakazu, moje pytanie do Władz brzmi - gdzie wobec tego mają zaparkować auta osoby które chcą odwiedzić rodzinę a właściciel posesji nie mam miejsca na podwórku??? To co się dzieje w Jeleniej zakrawa na coraz większy ABSURD. Są miasta ze strefami parkowania ale dotyczy to ścisłego centrum a nie uliczek bocznych jak w przypadku Norwida, czy Muzealnej, czy ktoś, kto to zrobił przemyślał temat czy tylko doszył sobie większe kieszenie? Parkomaty są ok - to prawda, że większość ludzi straciła miejsca pracy ale tak jest w większości miast - przykład - Czechy - są parkomaty i nikogo nie obchodzi że nie masz skąd wziąć odliczony bilon, to Twój problem. Przykry jest tylko widok biegających panów ze SM w asyście Policji - może warto by
~az 13-11-2010 11:33
Do: "Z Jeleniej" Prawnym środkiem płatniczym w Polsce są monety od 1 gr do banknotu 200zł. I to czym ja zapłacę to moja sprawa. Sprzedawca ma obowiązek przyjmować środki płatnicze jakie w danym państwie obowiązują. Niech zastosują parkometry, które wydają resztę.
~, 13-11-2010 12:14
miasto policyjne szuka kasy aby zasypac dziure budzetowa , jeszcze doczekamy sie na wszystkich ulicach zakazu wjazdu, bo mamy myslacych w urzedach, przeciez musza na czyms zarabiac, musza uwiarygodnic te osiem godzin pracy
~do 9,40 13-11-2010 14:03
Tego Pana o którym piszesz to właśnie jego kobieta pracuje obok w szkole. Widziałam ,że czasami przyjeżdza po nią ale parkuje prawidłowo
~*.* 13-11-2010 14:35
Zamknąć wszystkie ulice i razem z nimi urzędników. Wszystko pozamykać i nic nie będzie. Tako rzekał Kononowicz i jak widać takich Kononowiczów w jelonce jest dużo.
~a ja 13-11-2010 14:52
a ja mam pytanie kto mądry postawił zakaz parkowania na ul. piłsudskiego, na chodniku zaraz obok matejki??? chodnik jest na tyle szeroki że spokojnie może tam stać nawet większe osobowe auto i przejścia zostaje odpowiednio dużo. oczywiście jest to chamska zagrywka aby zminimalizować ilość miejsc bezpłatnych i zmusić do wrzucania kasy do parkomatów. ŻAŁOSNE !!!!!!!! to miasto schodzi na psy ...... :(
~Zdzich 13-11-2010 15:33
Mafia postawiła. Same zakazy, żeby zmusić ludzi do parkomatów, które są bardzo drogie. Przecież wkoło Prokuratury też ludzie normalnie parkowali, tyle lat nikomu nie przeszkadzało, a nagle pojawiły się parkomaty i teraz chcesz zaparkować koło Prokuratury to wrzuć monetę albo idź z buta, bo koło Orlenu/CPNu na Wojska Polskiego zakaz ustawiony w dodatku nie rzadko bardzo nie widoczny. A nasi strażnicy tylko blokady zakładają, a jak ostatnio ja potrzebowałem pomocy od strażników miejskich to usłyszałem, że mój problem znajduje się poza drogą i oni nic w tym miejscu nie mogą zrobić.
~Rozum 13-11-2010 16:58
Rozumiem, że za całe zamieszanie ze znakami zapłacimy w ramach podatków. Panie prezydencie - proponuję przed końcem kadencji rozliczyć z powtarzających się niedociągnięć szefa i cały zarząd dróg i mostów. Ostatnio postawili betonowe "pachołki u wlotu Solnej/ Szkolnej. Znaczy to - jak zacznie się palić kościół Erama i Pankracego to straż jechać będzie od strony galerii, o ile pobliskie uliczki nie będą zablokowane - gratulacje dla "miszczuf inżynierii ruchu drogowego"
~Rozum 13-11-2010 17:04
Rozumiem, że za całe zamieszanie ze znakami zapłacimy w ramach podatków. Panie prezydencie - proponuję przed końcem kadencji rozliczyć z powtarzających się niedociągnięć szefa i cały zarząd dróg i mostów. Ostatnio postawili betonowe "pachołki u wlotu Solnej/ Szkolnej. Znaczy to - jak zacznie się palić kościół Erama i Pankracego to straż jechać będzie od strony galerii, o ile pobliskie uliczki nie będą zablokowane - gratulacje dla "miszczuf inżynierii ruchu drogowego"
~_mieszkaniec 13-11-2010 17:45
Szanowne Urzędasy jesteście po to by \"ludziom żyło się lepiej\", a więc dlaczego: 1. Ograniczacie do minimum liczbę miejsc parkingowych w miejscach gdzie wcześniej można było parkować (np. Mickiewicza na lewym pasie przy dojeździe do Wojska Polskiego od stony Sosnówki- korzysatali z możliwości zaparkowania rodzice dowożący dzieci do przedszkola i mieszkańcy; ulica dojazdowa do Wojska Polskiego przy CPN - spokojnie można zaparkować w dzień kilka samochodów i skasować je za to, a wieczorem mogli by korzystać z tych miejsc widzowie teatru, itd.)? 2. Wprowadzając parkomaty mające zwiększyć rotację parkujących pojazdów w centum, wzorem np.Gorlitz nie wprowadziliśćie pierwszych 15 minut postoju gratis. Nonsensem jest, że aby wrzucić list do skrzynki na Pocztowej, czy wypłacić kasę z Bankomanu na Placu Wyszyńskiego płacić złotówkę? 3. Nie zajmiecie się samochodam i opłatami parkingowymi pod ratuszem, dając lekcje praworządności, a nie wyżywajcie się rękami SM i Policji na mieszkańcach
~cieplitzki 13-11-2010 18:06
jak sie postarac o rente ktora zapewni skromny ale spokojny zywot nie-roba?
~_mieczkaniec 13-11-2010 18:22
cd... 3. Nie zajmiecie się samochodam i opłatami parkingowymi pod ratuszem, dając lekcje praworządności, tylko wyżywacie się rękami SM i Policji na mieszkańcach, którym utrudniacie życie. Urzedasy (póki co dlugo jeszcze nie będziecie urzędnikami) jesteście po to, aby ułatwiać a nie utrudniać mi życie w moim mieście. Jak tego nie rozumiecie to wynoście się ze swoich stołków i do nauki. Jedźcie na wycieczkę z MO do zaprzyjaźnionych miast i zobaczcie jak to u nich wygląda.
~lolopitolo 13-11-2010 18:36
Piękny parking na Pijarskiej stoi prawie pusty ... a urzędnicy z ratusza zwolnili się decyzją Prezydenta Miasta (pyt. czy mogą ??) i parkują pod ratuszem. SM grasuje na gości zapuszczających się w Kopernika przez Plac Ratuszowy zamiast sypać mandatami w wózki Notabli jeleniogórskich i radnych
~xd 13-11-2010 19:14
bo sie barany czyta znaki a nie sie na pamiec patkuje.
~ 13-11-2010 20:38
Do xd-baranie bez szkoly , nie pisze sie patkuje tylko parkuje-pewnie nie masz auta wiec i problemu nie widzisz ,bo rowre mozna postawic wszedzie!!!!!!
~grzech 13-11-2010 21:21
Panie Bigos czy Bi-gus, postawił Pan znak parking na ul Okrzei po obu stronach ulicy(chodzi o okolice piekarni) może się Pan panie minie bez zatrzymywania gdy parkuja auta z lewej i prawej ?Czy ta ulica jest 4 pasmowa?
~_mieczkaniec 13-11-2010 21:56
cd... 3. Nie zajmiecie się samochodam i opłatami parkingowymi pod ratuszem, dając lekcje praworządności, tylko wyżywacie się rękami SM i Policji na mieszkańcach, którym utrudniacie życie. Urzedasy (póki co dlugo jeszcze nie będziecie urzędnikami) jesteście po to, aby ułatwiać a nie utrudniać mi życie w moim mieście. Jak tego nie rozumiecie to wynoście się ze swoich stołków i do nauki. Jedźcie na wycieczkę z MO do zaprzyjaźnionych miast i zobaczcie jak to u nich wygląda.
~59 13-11-2010 22:43
I jeszcze jedno jeżeli chodzi o powiększone strefy płatnego parkowania... Do tej pory samochód parkowałem na Groszowej. Później do pracy na osiem godzin. Po pracy na zakupy w sklepach w centrum. Teraz samochód parkuję znacznie dalej. Cóż - trochę spaceru ne zaszkodzi. Ale zakupy zrobię w tesko lub caerfurze. Biedni ci sklepikarze w centrum.
~Sienkiewicz 13-11-2010 23:27
Jak powiedzieli Krzyżacy "pogański kraj pogańskie obyczaje"...
~kizior 13-11-2010 23:53
A co to mieszkańcom Okrzei się wydeje że są równi i równiejsi ????? Tak to jest jak "wieśniak" kupi sobie samochód (nie obrażając ludzi mieszkających na wsi) a potem się zastanawia się czy go na to stać. To normalna rzecz ,że życie w centrum jest droższe od życia na tzw.prowincji i jak się coś nie podoba to zmieńcie miejsce zamieszkania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Owocna współpraca

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Zatrzymany za narkotyki

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%