MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Telekomunikacja Polska pouczona za złe faktury

Wiadomości: Kraj
Poniedziałek, 3 lutego 2014, 7:44
Aktualizacja: 7:46
Autor: UOKiK
Telekomunikacja Polska wysyłała faktury elektroniczne zamiast tradycyjnych abonentom, którzy nie wyrazili na to zgody. Spółka uniknęła kary finansowej, w zamian zobowiązała się do uzyskania zgód klientów otrzymujących e–faktury. Tym, którzy ich nie wyrażą — TP SA ma wysyłać rachunki w formie papierowej.

Warunkiem przesyłania klientowi faktur w formie elektronicznej jest uzyskanie na to jego zgody. Konsumentowi, który jej nie wyrazi, przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczać faktury w formie papierowej - reguluje to rozporządzenie Ministra Finansów. Tymczasem, Telekomunikacja Polska SA przesyłała elektroniczny obraz faktury na adres e-mail lub indywidualne konto na portalu internetowym nawet tym abonentom, którzy nie zaakceptowali tej formy wysyłki. TP SA dokonała jednostronnej zmiany sposobu dostarczania faktur do części abonentów 1 stycznia 2011 r. Zmiana objęła prawie 90 tys. konsumentów.

UOKiK uznał, że TP SA pomijając wymóg prawny uzyskania zgody odbiorców na przesłanie faktur elektronicznych zamiast w formie papierowej, naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Operator został zobowiązany do uzyskania brakujących zgód klientów otrzymujących faktury elektroniczne, a tym, którzy ich nie wyrażą – musi dostarczać faktury w formie papierowej. Ma na to 120 dni od uprawomocnienia się decyzji. Na spółkę nałożony został również obowiązek poinformowania Urzędu w terminie 140 dni o realizacji tego zobowiązania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy przystanek w Łupkach

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~DIABLOJG 3-02-2014 18:50
Od 1 stycznia nie ma już Telekomunikacji Polskiej jest Orange Polska.Ta nowa spółka przejmuje prawa i obowiązki starej TP. To tak dla sprostowania.
~RGOCS 3-02-2014 21:31
A skąd na JELONCE info o byłej TP? Czyżby nie było już ciekawych wieści z Jeleniej Góry?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
731
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%