MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Tegoroczny Aktywny Dolny Śląsk został odwołany

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 2 maja 2020, 11:43
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2020, 10:47
Autor: MDvR
Fot. Pixabay
Niestety mamy do przekazania kiepską informację dla naszych klubów sportowych oraz innych instytucji aplikujących w tym roku o dodatkowe fundusze w Programie Aktywny Dolny Śląsk w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tegoroczna kwota 1,35 mln złotych miała być rozdysponowana na projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. Podmioty miały szansę na otrzymanie wsparcia w kwocie do 20 tysięcy złotych.

Z przykrością informujemy, iż w związku z panującą epidemią koronawirusa COVID-19, w dniu 30 kwietnia 2020 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchylił uchwałę z dnia 20 września 2018 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt dolnośląskiego budżetu obywatelskiego oraz zasad i trybu przeprowadzania jego konsultacji z mieszkańcami (regulacja wchodzi w życie po upływie 14 dni). Oznacza to, że wszelkie działania związane z V edycją Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego nie będą już podejmowane, w tym etap głosowania nad wnioskami już złożonymi jak również późniejszy etap realizacji zwycięskich zadań. Mamy nadzieję, że ta trudna sytuacja epidemiologiczna zakończy się lub znacząc ograniczy jak najszybciej co pozwoli nam powrócić do idei wojewódzkiego budżetu obywatelskiego co na pewno poprzedzi nowa uchwała Sejmiku Województwa – czytamy w komunikacie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
2
50%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Zderzenie czterech aut

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Nieśli radość małym pacjentom w szpitalu

Kapitalna wiadomość ws. linii do Karpacza i Kowar!

Policyjne śledztwo w sprawie podpalenia

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Będzie plaża przy Bobrze

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
90
Tak
17%
Nie
80%
Nie wiem
3%