MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tego potrzebują powodzianie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 sierpnia 2010, 17:17
Aktualizacja: 23:24
Autor: Gabi
Fot. agrzywacz
Firma JelCar nadal prowadzi zbiórkę dla powodzian. Wczoraj do godziny 17:00 zebrano trzy tony rzeczy oddanych z dobrego serca. Za pieniądze wpłacone na konto zostały kupione produkty zgodnie z listą, którą organizatorzy otrzymali od władz Bogatyni. W tej chwili woda w Bogatyni opadła i odsłoniła ogrom zniszczeń.

Dzięki dobrej koordynacji sztabu kryzysowego w Bogatyni wiadomo, że najbardziej potrzebne są: podstawowa chemia (proszki, mydła, płyny), środki higieniczne (bandaże, opatrunki, pampersy), jedzenie i ubranka dla dzieci. W najbliższych dniach potrzebne będzie to wszystko, co sami zabralibyście Państwo na miesięczny wyjazd do schroniska, a nie czterogwiazdkowego hotelu. Będą to nadal środki czystości (mydło, proszki, szampony), odzież (również używana), koce, pościel, ręczniki. Proszę nie zapominać także o żywności pakowanej hermetycznie z dłuższym terminem ważności oraz o artykułach żywnościowych do przygotowania na ciepło.

Przez następne kilka miesięcy będzie brakowało również podstawowego sprzętu AGD np.: kuchenek, pralek czy lodówek. W JelCarze przyjmowane jest wszystko. Rzeczy nie muszą być nowe. Muszą spełniać tylko jeden wymóg: być czyste!

Produkty chemiczne nie muszą być z górnej półki. Lepiej kupić dwa średniej jakości szampony niż jeden drogi. Ci, którzy naprawdę potrzebują pomocy, będą wdzięczni za wszystko. W przypadku produktów AGD proszę zadbać o to, aby wszystko było sprawne – wolontariusze nie są w stanie czegokolwiek sprawdzić. Bardzo ważne jest to, aby pomoc była przemyślana i długofalowa, a nie trzydniowa dopóki są „gorące” zdjęcia w wiadomościach.

Jeśli ktoś chciałby przekazać coś powodzianom proszony jest o przywiezienie darów do firmy Jelcar mieszczącej się przy ulicy Spółdzielczej 38. Zbiórka prowadzona jest w godzinach 9:00-17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki nieco dłużej

Po testach autobusu zasilanego CNG  

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 11-08-2010 18:14
zachęcam do pomocy !!! macie na pewno wiele niepotrzbnych rzeczy, które teraz mogą być bardzo przydatne dla ludzi poszkodowanych w powodzi...
~manci 11-08-2010 21:59
dla powodzian z Leśnej zbierają w ZREMbie-tam też jest potrzebna pomoc-kontakt z panem prezesem firmy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Razem bezpieczniej

PiS ujawnił listy kandydatów

Gdzie wymienią oświetlenie?

Radny chce upamiętnić synagogę

Nad Śnieżnymi Kotłami

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%