MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Techniczny sposób na nowych studentów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 października 2009, 12:39
Aktualizacja: 19:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak zachęcić absolwentów szkół średnich do studiowania w Jeleniej Górze? Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego chce dotrzeć do każdego zainteresowanego tą dziedziną nauki i zachęcić go do zasilenia szeregów studentów uczelni.

W tym celu dziś w siedzibie wydziału odbyło się wstępne spotkanie robocze dyrektorów szkół z miasta i powiatu jeleniogórskiego, na które gości zaprosiły władze tej jednostki jeleniogórskiej uczelni. W wydarzeniu uczestniczył też Zbigniew Jakiel, przewodniczący rady powiatu. – Moglibyśmy poprzestać na wysłaniu materiałów promocyjnych, chcemy jednak, aby pedagodzy zobaczyli na własne oczy wnętrza naszych pracowni i zobaczyli, jak pracujemy – mówi dr Danuta Fjałkowska, prodziekan WTKK.

Po pracowniach oprowadzali gości przedstawiciele kadry wydziału z dziekanem dr Zbigniewem Fjałkowskim na czele. Przewodnicy opowiadali, do czego służą poszczególne – mniej lub bardziej skomplikowane – urządzenia i pomoce naukowe. Szczególne zainteresowanie wzbudziła trzyczęściowa pracownia fizyki.

– Jesteśmy otwarci na współpracę ze szkołami, na prowadzenie zajęć z uczniami zainteresowanymi przedmiotami ścisłymi i technicznymi – mówił Zbigniew Fjałkowski. Podkreślił też, że Kolegium Karkonoskie już współdziała z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1. – Uczniowie z „Żeroma”, którzy odnieśli sukcesy na olimpiadzie fizycznej, przygotowywali się w naszych laboratoriach – zaznaczył szef wydziału. KK stawia też na współpracę studentów z licealistami w różnych projektach naukowych.

Władze uczelni zasugerowały także szkołom z miasta i regionu, aby wykorzystały potencjał absolwentów Kolegium Karkonoskiego wykształconych na kierunku technicznym. Zapowiedziano także udział kadry KK w Maratonie Naukowym, który od tego roku szkolnego będzie organizowany cyklicznie. – Podczas spotkania roboczego omówimy szczegóły współpracy – zapowiedziała dr Danuta Fjałkowska. W tej chwili na wydziale technicznym studiuje około 400 osób. Władze uczelni same przyznają, że to niewiele w stosunku do możliwości. Czy liczba ta zwiększy się od przyszłego roku akademickiego? Zależy od wyboru samych zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Pożegnanie starszaków

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 27-10-2009 15:35
OTWÓRZCIE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA TYTUŁU A NIE LICENCJATU TO BĘDZIE BRAKOWAŁO MIEJSC.DOTYCHCZASOWI ABSOLWENCI W WIĘKSZOŚCI MAJĄ PROBLEM Z NAUKĄ WE WROCŁAWIU CZY GDZIE INDZIEJ BO WIADOMO JELENIA TO PROWINCJA.
~ 27-10-2009 18:39
Trzeba wiedzieć jaki wydział wybrać. Z wydziału technicznego z tytułem inżyniera opuszczasz mury KK natomiast z przyrodniczego czy humanistycznego niestety tylko licencjat.
~ 27-10-2009 18:53
też uważam, że to byłby magnes ale władze uczelni musiałyby doposażyć ilość wykładowców o profesorów co przy tej liczbie studentów jest nieopłacalne, jednak czasami warto ryzykować i wyłożyć za wczasu dużo pieniędzy aby później zbijać kokosy pomimo niżu demograficznego
~mike' 27-10-2009 19:26
tytuł inżyniera powinno się uzyskiwać TYLKO po ukończeniu PRAWDZIWEJ uczelni technicznej
~mike' 27-10-2009 19:32
Oooo, i widzę że poważny profesor od fizyki z Polibudy chałturzy w colegium - co za czasy, do czego to doszło !!!
~study 27-10-2009 20:28
Prawie jak w bylej WOSR, na fotkach wiekszosc to trepy na emeryturach a teraz wykladowcy ;) ohh jeden "dziadek" z pwr sie zaplatal-szacunek, niezle dawal w kosc.
~ 27-10-2009 21:18
Dobrze że dr.F nie oprowadzał studentów, to byłby prawdziwy wtedy prawdziwy demotywator!
~ja 28-10-2009 8:14
No na drugi rok napewno bedzie mniej bo trzeba pod uwage wziasc maturzystow bo zdaja matematyke to napewno stodentow ubedzie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Koderzy ze Ścięgien

Wsparcie dla zdalnej nauki

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%