MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Teatrzyk Jelonka Górskiego „leci całość”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 16:25
Aktualizacja: 16:27
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Tak w teatralnym żargonie określa się próbę całego przedstawienia bez dzielenia na poszczególne epizody. To było dzisiejsze najważniejsze wyzwanie dla młodych aktorów, którzy już w sobotę wystąpią w premierze sztuki „Z legend naszego miasta”.

-Zostały nam tylko trzy dni – odlicza Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego. A młodzi ludzie, którzy w sztuce zagrają, czują się coraz bardziej skoncentrowani i świadomi tego, jak wiele zależy od ich samych.

– Lecimy całość – usłyszeli od autora przedstawienia adepci sceny dowiadując się przy okazji znaczenia tego żargonowego określenia stosowanego przez aktorów profesjonalnych. Na razie ułatwiono im zadanie, bo wszyscy nie muszą wychodzić na scenę zza kulis. Jutro będzie już trudniej.

Za kulisami musi być idealny porządek i cisza. Nie wolno ruszać niczego, co nie jest akurat potrzebne i trzeba zachować ciszę. W przypadku dzieci wcale to nie jest takie oczywiste i tych zachowań będą musiały się nauczyć. Trzeba też pilnować rekwizytów. Nad tym będzie czuwał rekwizytor, który pomoże młodym aktorom.

A sztuka robi się powoli spójną całością. Oderwane scenki łączone w jeden ciąg zyskują na atrakcyjności. Spektakl będzie urozmaicony o jeszcze jedną, dodatkową scenę reklamy, którą wymyślili sami uczestnicy. Na tle muzyki do „Różowej pantery” Manciniego, będą „gangsterskie” podchody i wymiana towaru w postaci tajemniczego, białego… proszku.

Pracownicy techniczni szyją już kostiumy, nad czym czuwa scenograf spektaklu Lewan Mantidze. Reszty doglądają i „czyszczą” sceny (tak mówi się o poprawianiu błędów i korygowaniu niedociągnięć) pozostali instruktorzy i aktorzy: Dorota Bąblińska-Korczycka, Lidia Lisowicz i Bogna von Woedtke.

Przypomnijmy: premiera „Z legend naszego miasta” odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15 na placu Ratuszowym. Powtórka przedstawienia o godz. 17. 30 w niedzielę w Teatrze Zdrojowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Nie ma rady na wandali?

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 29-07-2008 17:44
W takim razie - przyjdziemy i zobaczymy! Bo zapowiada się ciekawe przedstawienie.
~J 29-07-2008 19:24
z tym białym to już przesadzili...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%