MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Teatrem na podbój antyku. Odyseja 2011

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 lipca 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Dziś ruszają Międzynarodowe Warsztaty Teatralne „Odyseja”, które potrwają do 29 lipca. Na finał planowana jest prezentacja spektaklu w sali widowiskowej przy ul. Bankowej 28/30.

Celem Międzynarodowych warsztatów teatralnych „ODYSEJA” jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej Polski i Niemiec, promocja świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej. Spotkanie jest swoistym przełamywaniem barier i stereotypów, jak również tworzeniem płaszczyzny porozumienia ludzi o różnej kulturze, tradycji i różnym wieku.

Nawiązanie dialogu, którego treścią będą wspólne pragnienia, marzenia i cele. Projekt przewiduje realizację plenerowego spektaklu teatralnego, którego głównym aspektem inspiracji jest odniesienie do wędrówek Odyseusza - wzoru poszukiwań i dążenia do własnego domu.

Literatura antyczna jest punktem wyjścia do budowania konstrukcji historycznej wędrówek mieszkańców Dolnego Śląska. Historia opowiedziana przez młodzież z dwóch kulturowo różnych państw, przedstawiać będzie kształtowanie regionu na przestrzeni wieków, dzięki wielokulturowej tradycji.

Organizatorem warsztatów jest Jeleniogórskie Centrum Kultury, Teatr Odnaleziony w Jeleniej Górze we współpracy z Socjokulturalnym Centrum Kultury Steinhaus Bautzen w ramach Projektu „Od fundamentów po szczyty” 2010 – 2012. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~m00 23-07-2011 7:54
podajcie program

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Chcą edukować o regionie  

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%