MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Teatr Zdrojowy zaprasza dziennikarzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 kwietnia 2009, 18:48
Aktualizacja: 19:03
Autor: Mar
Zdrojowy Teatr Animacji organizuje cykl spotkań pod tytułem „Dziennikarze na scenie”. Reporterzy, publicyści, filmowcy, fotograficy z lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich mediów, będą mogli zaprezentować jeleniogórskiej publiczności swój dorobek twórczy. Pokaz filmu „Opowieści gołdapskiego lasu” Tomasza Orlicza jest pierwszym spotkaniem tego cyklu, które odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18 w Teatrze Zdrojowym.

Prezentację filmu komentarzem opatrzy dr Piotr Bielawski - medioznawca, członek Akademii Public Relations, wykładowca akademicki.
Gromadzone przez lata pracy dziennikarskiej materiały, często w postaci książek, publikacji, filmów, prezentacji multimedialnych są znane tylko wąskiemu gronu odbiorców pomimo, że są zapisem interesujących wydarzeń.
Tomasz Orlicz jest dziennikarzem, dokumentalistą, scenarzystą, realizatorem i reżyserem reportaży, filmów dokumentalnych, filmów reklamowych i promocyjnych, spikerem radiowym, lektorem, wykładowcą akademickim. Od marca 2004 roku prezesuje dolnośląskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

W latach 1973-1981 i 1989-1998 pracował jako dziennikarz w TVP w oddziale we Wrocławiu.Od 1998 r. wykłada historię mediów, a także prowadzi warsztaty telewizyjne na Uniwersytecie Wrocławskim.
Od 2003 r. prowadzi również warsztaty telewizyjne na uczelniach prywatnych - w Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie i Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu- na wydziałach dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Obecnie jest niezależnym dokumentalistą, autorem i wykonawcą programów szkoleniowych z zakresu komunikacji multimedialnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Miastu na urodziny

Odpust na Śnieżce

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ago 16-04-2009 23:15
Ciekawe, kogo jeszcze zamierzają zaprosić...
~ago 16-04-2009 23:33
To bardzo dobry pomysł, a takiego jednego to powinni po kilka razy zapraszać. I niech pokaże wszytkie filmy, jakie tylko zrealizował, a nie trzyma w szufladzie dla jakiegoś "wąskiego" "wino-grona".
piipi 17-04-2009 11:20
..do - [~Ago]...ja tylko tak szybciutko !.Zostawilam dla Ciebie wiadomosc, patrz.art."Po kolizji kobieta w ciazy w szpitalu" z dn.12:04.~Milego dnia. ~PA.*piipi.
~ago 18-04-2009 13:09
Tytuł artykułu sugeruje, że ta impreza jest skierowana jedynie do dziennikarzy... Widz niedziennikarz (nie zaliczający się również do młodzieży sposobiącej się do tego zawodu) będzie się czuł zatem jak piąte koło u wozu... Choć sam pomysł jest bardzo dobry. Cóż, widać wszyscy, którzy robią coś niecodziennego, interesującego, zorientowani są tylko na młodzież lub ludzi z branży.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Tort w dowód wdzięczności

Dla komfortu pasażerów

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
484
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%