MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr Zdrojowy na prestiżowym festiwalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 sierpnia 2017, 14:18
Aktualizacja: 14:46
Autor: UM
Fot. Użyczone
Zdrojowy Teatr Animacji weźmie udział na przełomie września i października w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Animacji w Łodzi – jednym z najbardziej oryginalnych festiwalu teatralnych w Polsce.

- Jedziemy tam ze spektaklem „Na otwartym sercu”, który jest naszą ostatnią premierą dla dorosłych widzów, ale z udziałem wyjątkowych kukieł – wyjaśnia dyrektor ZTA, Bogdan Nauka. - A sam Festiwal jest niezwykłym spotkaniem najwybitniejszych w świecie twórców animacji. - Przeciętnemu widzowi hasło „animacja” kojarzy się wyłącznie z teatrem dla dzieci, ale to nieprawda. Animacja jest techniką, także teatralną, która pozwala na przekazanie w zupełnie inny sposób impresji, refleksji i obrazu - dodaje.

A aktorów ZTA w spektaklu dla dzieci zobaczymy już za kilka dni – 3.09. Teatr wznawia swoją działalność spektaklem „Chodź na słówko” - fantastycznym, oryginalnym przedstawieniu o języku polskim, jego zagadkach i tajnikach w formie przystępnej dla dzieci.

- Naszych widzów, ale też osoby, które jeszcze nie są naszymi widzami zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na YouTube – mówi B. Nauka. – Prezentujemy tam urywki naszych spektakli, wiele piosenek i mamy nadzieję, że to sprawi, iż uda się nam skutecznie zaprosić widzów do naszego Teatru.

Plany dyrekcji ZTA sięgają Sylwestra. Wzorem lat poprzednich co najmniej dwieście osób (bo tylu widzów zmieści widownia teatru) będzie mogło spędzić ostatni wieczór roku 2017 na spektaklu

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Poświst na "góralu"

Po Koronę Gór Polskich

Hip Hop Festiwal

Październik z Klubem Seniora w Przystani Twórczej

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%