MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Teatr Zdrojowy na prestiżowym festiwalu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 sierpnia 2017, 14:18
Aktualizacja: 14:46
Autor: UM
Fot. Użyczone
Zdrojowy Teatr Animacji weźmie udział na przełomie września i października w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Animacji w Łodzi – jednym z najbardziej oryginalnych festiwalu teatralnych w Polsce.

- Jedziemy tam ze spektaklem „Na otwartym sercu”, który jest naszą ostatnią premierą dla dorosłych widzów, ale z udziałem wyjątkowych kukieł – wyjaśnia dyrektor ZTA, Bogdan Nauka. - A sam Festiwal jest niezwykłym spotkaniem najwybitniejszych w świecie twórców animacji. - Przeciętnemu widzowi hasło „animacja” kojarzy się wyłącznie z teatrem dla dzieci, ale to nieprawda. Animacja jest techniką, także teatralną, która pozwala na przekazanie w zupełnie inny sposób impresji, refleksji i obrazu - dodaje.

A aktorów ZTA w spektaklu dla dzieci zobaczymy już za kilka dni – 3.09. Teatr wznawia swoją działalność spektaklem „Chodź na słówko” - fantastycznym, oryginalnym przedstawieniu o języku polskim, jego zagadkach i tajnikach w formie przystępnej dla dzieci.

- Naszych widzów, ale też osoby, które jeszcze nie są naszymi widzami zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na YouTube – mówi B. Nauka. – Prezentujemy tam urywki naszych spektakli, wiele piosenek i mamy nadzieję, że to sprawi, iż uda się nam skutecznie zaprosić widzów do naszego Teatru.

Plany dyrekcji ZTA sięgają Sylwestra. Wzorem lat poprzednich co najmniej dwieście osób (bo tylu widzów zmieści widownia teatru) będzie mogło spędzić ostatni wieczór roku 2017 na spektaklu

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Klasyki zjechały do Kowar

Spacer z muzyką Chopina

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Zamek Książ w technikolorze – podróż w czasie do zamku sprzed 100 lat

Koncert organowy Adama Klareckiego

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
416
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%