MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr „Pinezka” na Koncertach Promenadowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 6 sierpnia 2010, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Gabi
W niedzielę (8 VIII) o godzinie 16:00 na tarasie Muzeum Przyrodniczego w ramach Koncertów Promenadowych wystąpi Przemysław Grządziela z Teatrem Pinezka. Dzień wcześniej grupę będzie można oklaskiwać na rozpoczynającym się dziś Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Teatr „Pinezka” powstał trzydzieści lat temu w Gdańsku. Otrzymał wiele nagród w kraju, jak i za granicą. Kunszt aktorski mogli podziwiać widzowie w Polsce i w wielu zakątkach Europy. Spektakle tego teatru to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku.

W spektaklach Teatr Pinezka nie ma tekstu, przekaz jest uniwersalny i powszechnie zrozumiały. Najważniejsza jest dobra zabawa i uśmiech na twarzy. Obecnie w skład trupy aktorskiej wchodzą: Kasia Grządziela, Iwona Cichosz, Przemysław Grządziela, Jan Grządziela, pies Ciacho i kot Pufcia.

W przypadku złej pogody spektakl zostanie przeniesiony do kościoła ewangelicko-augsburskiego Zbawiciela mieszczącego się na Placu Piastowskim 18.

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Kiermasz świąteczny – możesz pomóc!

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Zensa 6-08-2010 14:31
Kocham Teatr Pinezka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radosne Mikołajki

Nietypowa akcja

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozstrzygnięto konkurs „zDolne NGO”  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
638
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%