MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr Norwida z Hauptmannem w Zittau

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 kwietnia 2011, 10:08
Aktualizacja: 10:08
Autor: RED
Dziś aktorzy Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze pojechali do Zittau (Niemcy), aby w miejscowym Teatrze im. G. Hauptmanna pokazać „Czarną Maskę”, sztukę pióra laureata Literackiej Nagrody Nobla w reżyserii Bogdana Kocy.

Polska prapremiera miała miejsce na deskach teatru jeleniogórskiego w marcu ubiegłego roku. Wtorkowy spektakl w Niemczech będzie pierwszym widowiskiem Hauptmanna granym w teatrze jego imienia.

Jak informuje Urszula Liksztet, kierownik literacki Teatru im. Norwida, „Czarna maska” zostanie wystawiona w ramach Niemiecko-Polskich Dni Teatru, które trwają od 11 kwietnia, a zakończą się jutro dyskusją na temat: "Teatr w strefie przygranicznej".

Ogłoszenia

Czytaj również

Studium na początek

Udany Piknik Strzelecki

Apel Pamięci w SP 15

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zrozpaczony 14-04-2011 20:42
Dobrze, że nasz teatr w końcu się ruszył. Szkoda tylko, że cześć pracowników przedstawiła się Niemcom z tradycyjnej strony Polaków - pijaczków i prostaczków - awanturników, dla których w Niemczech jedynym partnerem musi być interweniujący funkcjonariusz policji. Dyrektorzy nie potrafią opanować kilku osób nadużywających alkoholu, przez co skompromitowali teatr w oczach Niemców. Ze współpracy z teatrem w Zittau raczej nic nie będzie po takich rewelacjach. Szkoda tylko aktorów. Cały ich wysiłek na marne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Requiem Verdiego na zakończenie

Requiem Verdiego już w ten piątek  

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
798
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%