MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr Norwida idzie w górę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 marca 2008, 18:23
Aktualizacja: 19:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zwyżkowe notowania jeleniogórskiej sceny na tle innych teatrów odnotowała w najnowszym numerze „Polityka” analizując osiągnięcia aktorów i reżyserów różnych ośrodków w Polsce.

W „Subiektywnym rankingu teatrów” czasopismo wymienia jeleniogórską placówkę pośród tych, które „poszły w góre”. W tabelce zatytułowanej „Ruch sceniczny” - „Norwid” plasuje się obok Teatru Narodowego w Warszawie, Polskiego we Wrocławiu oraz im. Konieczki w Bydgoszczy.
W tekście co prawda ani słowa o jeleniogórzanach nie ma, ale już samo zauważenie TJ im. Norwida zasługuje na wzmiankę.

Autorka analizuje sceny pod względem mobilności i rodzaju repertuaru. – Największa grupa to teatry bez wyrazu - pisze Aneta Kozioł. Ani dobre, ani złe, które zaspokajają podstawowe potrzeby widzów w dziedzinie kultury.

Później są teatry umiarkowanego ryzyka. W tej kategorii jest warszawski Powszechny oraz – wg rankingu - TJ im. Norwida. To placówki, które starają się pogodzić gusta szerokiej widownie z oczekiwaniami nowinek młodej inteligencji.

Wreszcie grupa trzecia – to teatry społecznie zaangażowane, proponujące odważny repertuar. Takim właśnie – zgodnie z zapowiedziami dyrektora artystycznego Wojtka Klemma – miał być teatr w Jeleniej Górze.
„Polityka” sklasyfikowała go nieco inaczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sentymentalny powrót Watry

Będzie kręcone!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~stanek 7-03-2008 20:36
<i> regulamin złamany </i>
kazimierzp 7-03-2008 21:42
Nie wiem jaki był wpis "stanka", nie wiem jakie będą inne wpisy internautów! Niektórzy będą sie nabijać z "Polityki" bo jak mozna coś dobrze pisać o Jeleniej Górze, są Oni bowiem przekonani, że w naszym mieście nic się nie dzieje. Moze będą też głosy podważające tę ocenę bo burzy to krytykę prowadzoną przez nich obecnej dyrekcji teatru! Inni będą pod niebiosy wychwalać jak to dobrze teraz się w teatrze dzieje! Dla mnie brakuje zawsze - zwłaszcza na forum Rady Miejskiej, czy też łamach lokalnej prasy- dyskusji jaki ten teatr ma być! Jakiego teatru oczekują? Jeżeli nie zostaną wyartykułowane oczekiwania i cel jakie teatr ma osiągnąć to bez względu na to co się będzie w teatrze robiło to zawsze będzie powód do krytyki i do pochwał! Jeżeli chcemy aby to była scena wyrazista, aby to była scena o której mówi się w Polsce, a może i w świecie to kierunek wybrany przez obecnego Dyrektora Artstycznego Teatru Wojtka Klemma jest dobry! Jak jeszcze wszyscy nauczymy się patrzenia na teatr i jego spektakle, to będzie dobrze!
~Bees 7-03-2008 23:36
A dzisiaj wlasnie bylo zebranie radnych z dyrektorem Nauka, ktory zapowiedzial, ze od kwietnia nie bedzie realizacji nowych premier, bo Pan Klemm doprowadzil do zapasci sceny... I kto ma racje? "Polityka" czy dyrektor placowki? Co bedzie dalej?? Czy wygra nowe, czy wygra stagnacje w stylu "nie chodze bo nie rozumiem"?? Jak na razie w natarciu malomiasteczkowi mieszczanie...
~Mieć 8-03-2008 10:05
Statystyki - bla bla bla... A ilu widzów ogląda spektakle ? Oczywiście poza tymi z zaproszeniami... Marnowanie pieniędzy podatników... Jelonka jest za mała na eksperymenty!
~skin's 8-03-2008 22:42
to wszystko to klesiostwo !!! Klemm jest na "pewnej" liście "pewnej" organizacji uważanej za skrajną, co już samo za siebie mówi w jakim się towarzystwie obraca i kto za nim stoi.
~stanek 9-03-2008 0:54
<i> obraża Pan, Pani bohatera tekstu - regulamin złamany </i>
~stanek 9-03-2008 0:58
Proszę pokazac mój wpis. Sadze że nie złamałem regulaminu. Dlaczego pana kazimierza wpisy sa oki amoje które po części sie z nim zgadzja sa bebe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Debatowali o bezpieczeństwie

O rozpadających się górach

Patriotycznie przy ognisku

Oświadczenie prezesa KSWIK w sprawie oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%