MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Teatr im. Norwida na szlaku europejskich teatrów?

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraj
Niedziela, 18 maja 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze być może znajdzie się na liście dwunastu obiektów, które będą atrakcjami międzynarodowego Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych. Trasa Bałtycka to nowatorski projekt promocji państw poprzez zwiedzanie obiektów związanych ze sztuką teatralną.

Trasa będzie prowadziła po krajach bałtyckich, czyli Polsce, Litwie, Estonii i Łotwie. Na razie trwają prace nad przygotowaniem całego projektu. Wiadomo, że w naszym kraju aż dziewięć obiektów może trafić na listę Trasy Bałtyckiej. Póki co, trwają ustalenia, jakie zabytki znajdą się w tym gronie. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zbiera wszelkie informacje i materiały o budynkach z myślą o powstającej bazie danych i drukach promujących Trasę Bałtycką.

Brane są pod uwagę m.in. teatry: im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Stanisławowski w Warszawie oraz Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Chociaż otwarcie Trasy Bałtyckiej zaplanowane jest dopiero za rok, na wiosnę 2015 r., to już teraz trwają intensywne przygotowania do jej uruchomienia. Utworzona została witryna www.balticroute.instytut-teatralny.pl, mająca za zadanie promocję inicjatywy utworzenia trasy. Na szlaku mają się znaleźć obiekty, które powstały do roku 1918.

Celem przedsięwzięcia jest zaproponowanie alternatywnego sposobu zwiedzania Europy oraz zwiększenie zainteresowania historią teatrów. Europejski Szlak Teatrów Historycznych to międzynarodowy projekt realizowany w latach 2012-2017 przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w którym uczestniczy 16 instytucji kultury z 12 krajów Europy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 18-05-2014 21:00
Może zaprosić jurorów, żeby obejrzeli parę "spektaklów" serwowanych ostatnio w naszym "teatrze". Jak zobaczą te chały, szybko zmienią zdanie.
~Omnibusik 18-05-2014 21:21
Panie Anonimie! Zanim wyśle Pan kolejny przytyk, warto zapoznać się o co w tym biega. Poziom obecnych - tu cytuję Pana - "spektaklów" nie ma nic do tego. Chodzi raczej o historię teatru.
~NNN 19-05-2014 15:36
Historię to ten Teatr ma olbrzymią tylko ostatnio kultury w nim brak ......
~ 20-05-2014 2:56
Uwaga na spamera z teatru (tym razem nick "Omnibusik").
~SPAMER 20-05-2014 18:09
chodzę do teatru i jestem bardzo zadowolony z poziomu spektakli, które oglądałem.
~ 20-05-2014 23:50
hehe, vectra znowu spamuje. ty chodzisz do teatru nawet codziennie - do roboty. a spektakle są akurat na twój poziom, więc nic dziwnego że ci odpowiadają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Warsztaty pod Buczkiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%