MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr Cinema na Rozdrożu

Wiadomości: Region/Kraj
Sobota, 20 października 2012, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Elster
Fot. Materiały promocyjne
W najbliższą środę (24 października) Teatr Cinema z Michałowic wystąpi w Sali Widowiskowej Laboratorium w Warszawie podczas kolejnej 19–ej edycji festiwalu Rozdroże, gdzie pokaże spektakl autorski Zbigniewa Szumskiego pt. „Hotel Dieu”.

Wyróżniający się czarnym humorem spektakl „Hotel Dieu” powstał na motywach wiersza Wisławy Szymborskiej „Tortury”. Autorem i reżyserem przedstawienia jest Zbigniew Szumski. Obrazy rytuału codziennych zachowań pensjonariuszy przytułku stopniowo układają się w surrealistyczny „danse macabre”. Małgorzata Walas-Antoniello, Monika Strzelczyk, Paweł Adamski, Jan Kochanowski i Tadeusz Rybicki grają pensjonariuszy, którzy wystawiają sztukę w oparciu o rytuał tańca śmierci.

Pokaz spektaklu „Hotel Dieu” odbył się m.in. w maju 2010 r. w Piechowicach podczas szóstej edycji Festiwalu Muzyki Teatralnej, na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 2010 roku oraz XIX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA 2011. Tym razem Teatr Cinema wspólnie z japońskim Teatrem Kaitaisha zaprezentuje się na XIX Międzynarodowych Spotkaniach Sztuki Akcji ROZDROŻE 2012. Występom będzie towarzyszyło sympozjum z udziałem Zbigniewa Szumskiego oraz japońskich artystów, reżyserów i krytyków.

Teatr Cinema i Teatr Kaitaisha wspólnie realizują polsko-japoński projekt teatralny „The Posthuman Theatre”. Jego pierwszy etap miał miejsce 11 listopada 2011 roku w Morishita Studio w Tokio w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Trzytygodniowa wspólna praca w październiku i listopadzie 2011 roku zaowocowała polsko-japońską wersją spektakli: „Hotel Dieu” Teatru Cinema i „Finality living” Teatru Kaitaisha.

Uznany za jeden z najważniejszych polskich teatrów alternatywnych Teatr Cinema inspiruje się m.in. twórczością Tadeusza Kantora i Piny Bausch oraz kontynuuje polską tradycję teatru łączącego wizję plastyczną z aktorską ekspresją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skosili pobocza

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Bez nudy w Rudawach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Widz 20-10-2012 20:49
Szkoda tylko, że ich nie było na jeleniogórskich spotkaniach teatralnych :-(
~kleks 21-10-2012 9:09
Wiem, że Teatr Kaitaisha będzie można zobaczyć w sobieszowskim Muflonie w niedzielę 28 października! Warto się tam wybrać.
~ 21-10-2012 10:40
ciekawe mozna ich zobaczyc w Tokio,Warszawie,Muflonie a nie w teatrze Norwida.
~wr 21-10-2012 20:21
Kto się lubi to się nie czubi z Norwidem. Tylko Kuca ma inne wizje. Konflikt interesów? Cinema tak trzymać, powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety MZK też podrożeją?

BezKresni z rekordem

Boczne boisko z początkiem sierpnia

W Jeleniej Górze i powiecie spodziewane burze z gradem

Większość uczniów dostała się do szkół

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
266
Tak
24%
Nie
74%
Nie mam zdania
2%