MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Targowiska w ręce kupców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 maja 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Agela
Fot. TEJO
W przyszłym tygodniu jeleniogórscy kupcy z targowisk Zabobrze i Flora spotkają się z prezydentem Markiem Obrębalskim i kolejny raz przedyskutują kwestię zarządzania targowiskami w przyszłości. W ostatnim czasie od części z nich wpłynęła pisemna deklaracja utworzenia spółek kupieckich, w zamian za dzisiejszych zarządców – dzierżawców.

Kupcy otrzymali od zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda wzory umów spółki kupieckiej i analizują je z radcami prawnymi. Mają przygotować umowy i deklarują zakładanie spółek. Za ich utworzeniem opowiada się coraz większa grupa zainteresowanych, ale nie wszyscy. Dlatego sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

– Obecnie rozmawiamy z dwoma targowiskami: Zabobrze i Flora. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej w poniedziałek i we środę spotkamy się nie tylko z przedstawicielami, ale wszystkimi kupcami. Prezydent miasta chce bezpośrednio usłyszeć pomysły kupców na zagospodarowanie tych targowisk w przyszłości. Jeżeli kupcy nie zorganizują się i nie zdecydują się na założenie spółek, będziemy musieli wybrać inną formułę – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Zostaną dwie możliwości: powtórzenie przetargu albo przejęcie zarządzania przez miasto. Moim zdaniem ani jedna, ani druga forma, nie stanowią najlepszego rozwiązania. Z jednej strony mamy za mało targowisk, by tworzyć specjalną jednostkę do ich zarządzania, a z drugiej strony forma dzierżawy czy poddzierżawy kupcom nie odpowiada i się nie sprawdza. Patrzymy więc z nadzieją, że kupcy sami wezmą targowiska w swoje ręce i będą nimi dobrze zarządzać – dodaje.

Na początku kwietnia br. sto dziesięć podpisów z deklaracją utworzenia kupieckiej spółki złożyli na ręce Jerzego Lenarda kupcy z targowiska Flora.
Koncepcja założenia spółki powstała na przełomie grudnia 2009 i stycznia br. Obecnie zebrano 110 podpisów, na około 130 podmiotów prowadzących działalność na targowisku Flora. Handlowcy czekają też na wygaśnięcie umowy z obecnym dzierżawcą. Ma to nastąpić w czerwcu.

W ratuszu odbyło się spotkanie wewnętrzne pracowników urzędu, którzy będą pracowali na wspólną koncepcją dotyczącą warunków umów. Kwestia przyszłości i zagospodarowania targowisk ma się ostatecznie rozstrzygnąć do końca bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Jaberwoke 12-05-2010 8:25
Cała włdza w ręce Rad !
~Handra 12-05-2010 9:06
To jest racja - wladza w rece Rad -bo w kapitalizmie rządzić powinni Ci ktorzy wypracowuja dochody , zyski , podatki a nie przyblędy z nadania , nominacji, nebotyzmu,ukladów partryjnych- a...logicznie powinno być w tej nieudolnej wladzy w Jeleniej Górze ktora sama jest niechlujna i takie jest miasto zasyfione do kwadratu - a to dlatego bo to sa ludzie z nadania politycznego ,większośc to nieudaczniki. Maja jeszcze odwagę głosic , ze to miasto turystyuczne -brudasy.Kiedy będzie przetarg na prezydenta i jego zastepców ?
~ 12-05-2010 13:38
haha dobre "przetarg na prezydenta i resztę chołoty "- jestem za.
~no i coś będzie 12-05-2010 14:18
No i wreszcie zaczną sami dbać o swój wizerunek.Skończy się dokarmianie WILKÓW I JEGO KOLESI z pieniędzy kupców które miały być przeznaczone na modernizację targowisk.Wstyd że tak długo trzeba było czekać na tak proste rozwiązania.GRATULACJE ZA UPÓR I WYTRZYMAŁOŚĆ .jeśli się nie mylę trwało to ponad 5 lat.NIE odpuszczajcie. TAK TRZYMAĆ
~IRENKA83 12-05-2010 14:50
to kupcom duzo madrosci i szczescia na nowej drodze zycia zycze :)
~mieszkaniec jg 12-05-2010 20:07
To dopiero rewolucja ,wreszcie miasto robi coś dla mieszkańców,a nie dla swoich kolesi i chyba nie jest to żart?
~kubol 12-05-2010 20:15
to porażka dla obecnych dzierżawców,zasiedzieli się po układach od kilkunastu lat,jak oni to przeżyją?
dolnoślązak 12-05-2010 20:37
Spółka kupiecka - fajna sprawa. A potem wzajemnie się zagryziecie. Na dobry początek 2 z zarządu zostanie wywalonych, potem 2 wystąpi na własą prośbę. Po uzupełnieniu składu 3 ze starego zarządu oświadczy, że nie mogą porozumieć się z tymi nowymi. Będzie wesoło. Najlepszą spółką jest spółka 1-osobowa.
~w[es;aw 12-05-2010 20:45
trzeba ceny poobnizac bo pojdziecie z torbami nic juz wam nie pomoze bo sami sobie zgotowaliscie ten smród
~kurek 16-05-2010 23:40
w poniedziałek ma być spotkanie kupców z Zabobrza z Prezydentem, w Gimnazjum nr 4 ul Karłowicza-powodzenia
~arttek 16-05-2010 23:42
ale dzierżawcy obecni mają wstęp wzbroniony?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%