MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Targowanie wiedzą

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 kwietnia 2006, 9:05
Autor: Daria Pyrzanowska
Fot. Krzysiek
Kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i powiatu zaprezentowało swoją ofertę podczas sobotnich V Targów Edukacyjnych. Zainteresowało to setki gimnazjalistów, którzy stoją przed kłopotem wyboru szkoły średniej.

Targi rozpoczęły się częścią oficjalną, podczas której przemawiał prezydent Józef Kusiak. Miłym akcentem było wręczenie kwiatów Grażynie Malczuk, kanclerzowi Kolegium Karkonoskiego.

Na targach pokazało się 11 szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta, cztery z okolic Jeleniej Góry, dwie bursy, dwa wydawnictwa szkolne a także Środowiskowy Hufiec Pracy i Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze. Swoje stoisko miały także policja i straż miejska.

Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się dwa największe jeleniogórskie licea: I LO im. Stefana Żeromskiego oraz II LO im. C.K. Norwida.
Ciekawą ofertę zaprezentował Zespół Technicznych i Licealnych z Piechowic, który zachęcał uczniów robotem. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych. Jeleniogórski „Elektronik” także przedstawił swoją edukacyjną ofertę. – Kadra, warunki lokalowe oraz wyposażenie gwarantują dobry poziom kształcenia zawodowego i ogólnego. Jest to wynikiem wieloletnich działań zmierzających do unowocześnienia nauczania – wyjaśnia nauczycielka z „Elektronika” Agnieszka Tomaszewska.

Adam, licealista reprezentujący III Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego, polecał wszystkim swoją szkołę, ponieważ daje ona duże możliwości rozwoju uczniom.
Karolina Job, Olga Gruszczyńska, Magdalena Petecka i Paweł Józiak z popularnego „Żeroma” zachwalali atrakcyjna ofertę edukacyjną. – Między innymi dwa nowe profile: lingwistyczno- humanistyczny oraz regionalno-turystyczny z jezykiem niemieckim – mówią licealiści.

Magda, Małgosia, Ada i Patrycja z Gimnazjum nr 1 wybrały ofertę „ Norwida”, natomiast Tomasz Jabłoński ze Szklarskiej Poręby – jedną ze szkół o profilu ekonomicznym.

Targi zorganizowane już po raz piąty cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem młodzieży. Choć większość gimnazjalistów już wybrała swoją przyszłą szkołę, impreza pomogła im utwierdzić się w przekonaniu, że ten wybór będzie trafny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~IgorekYa 2-04-2006 18:11
Lipa z tymi całymi targami !!! Moim zdaniem to jest porażka i jest to zbędne wydawanie kasy na to wszystko...Jeżeli ktoś wie gdzie chce iść do szkoły ponadgimnazjalnej to nie musiał tam iść :/
~Patollo 2-04-2006 18:49
Ja uważam że takie targi są potrzebne. Można porozmawiać z uczniami którzy już chodzą do naszej wymarzonej szkoły. Na tych targach można się dużo dowiedzieć o wszystkich szkołach.
~Kolega:)))))))))) 2-04-2006 19:15
Martu$ia bardzo ładnie wyszłaś:)))))))))))))
~MUNIUS 2-04-2006 22:36
Targi ,targi i po targach,według mnie takie targi są nie potrzebne,wystarczą dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych.Reklama szkoły na targach to "pic na wode ,fotomontaż".Z tych targów najbardziej podoba mi się recenzja napisana przez Panią Darie.
~anaaa 3-04-2006 16:28
Martusiaaaaa =P szkoda, ze bez czapy założonej =]
~Panika 3-04-2006 18:44
Targi to bardzo potrzebna inicjatywa dla niezdecydowanych gimnazjalistów. Jak najwięcej takich imprez. P.S. Bardzo wyczerpujący artykuł :)
~Joasia 3-04-2006 18:55
Ciekawie napisany reportaz, szkda ze wczesniej nie wiedzialam ze beda organizowane takie targi bo chetnie bym poszla i zapoznala sie z oferta jeleniogorskich szkol. w przyszlym roku pojde napewno :-)
~Marian 3-04-2006 19:03
Takie targi są pożyteczne i dla niektórych bardzo potrzebne. Można wreszcie zdecydować do jakiej szkoly che się pójść. :-)
~MAMA 3-04-2006 19:39
Impreza, według mnie, potrzebna nie tylko gimnazjalistom, ale również rodzicom.Możemy się dowiedzieć czego, tak naprawdę, będą uczyć się nasze dzieci i czy szkoła daje im szansę na znalezienie pracy. MAMA
~olo 3-04-2006 20:38
targi to swietna zabawa dla wystawiających i zwiedzających można się wiele dowiedziec - oficjalnie i trochę mniej o istniejących w okolicy szkołach
~Ziutek 3-04-2006 20:41
W tym roku targi nie popisały się organizacją ani ciekawymi ofertami prezentacje szkół wypadły blado a oferty byly malo przekomujące
~oLa 3-04-2006 20:44
Impreza bardzo potrzebna daje mozliwosc wyboru i przemyślenia dalszej edukacji, aczkolwiek nie dokońca zapięta na ostatni guzik.
~ktoś 3-04-2006 20:45
blllllllllleeeeeeeeee mogło być lepiej
~mpgk 3-04-2006 20:48
szkoły sie zaprezentowaly młodzież sie napracowała wyszło nieżle więcej takich imprez
~MZK 3-04-2006 20:50
nie narzekajcie było super ciekawe prezentacje fajne dziewczyny nawet mozna bylo się czegoś dowiedzieć
~gimnazjalista 3-04-2006 21:11
Jestem gimnazjalistą i za rok czeka mnie wybór szkoły. Myślę, że targi takie są potrzebne nie tylko aby reklamować szkołę lub ją promować ale przede wszystkim aby mieć wiadomości o istniejących profilach i kierunkach. Gratulacje dla autorki artykułu i zainteresowaniu sie tą tematyką.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Polacy wybierają prezydenta

Patrole w Kamiennej Górze

Szansa na remont "zameczku"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
400
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%