MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Targi Turystyczne Tourtec – bardzo udane

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 maja 2015, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 maja 2015, 7:37
Autor: Mea/ts
Fot. Mea
– Każdy mógł znaleźć tu ofertę dla siebie – mówili uczestnicy XVII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 2015, które zakończyły się wczoraj (09.05). Przez dwa dni Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze był oblegany przez wystawców i odwiedzających targi.

Bardzo wielu mieszkańców nie tylko regionu jeleniogórskiego, ale również Czech i Niemiec odwiedziło dwudniowe targi turystyczne. – Lubię morze, więc na pewno pojadę do Świnoujścia, które prezentowało swoją ofertę . Powinny być częściej takie imprezy – powiedział Zbigniew Zaborniak z Jeleniej Góry.
Coraz częściej turyści korzystają z przewozów euroregionalnych. - Nieraz w niedzielę jeździmy pociągiem do Turnowa na bilecie Euroregionu Nysa, dzięki któremu można korzystać również z autobusów, tramwajów, a nawet kolejki górskiej Zainteresowała nas oferta czeska. Jest tam wiele parków, miejsc campingowych, więc można wypocząć. Nie brakuje też atrakcji turystycznych do zwiedzania. To m.in. zamki czy ciekawie uformowane skały – mówił Albert Kołodziej z Jeleniej Góry.

- Niedaleko jest Zamek Stolpen, który z pewnością zwiedzę. W ubiegłych latach na targach znalazłam ciekawe oferty wyjazdów na zielone szkoły, na które jeździłam wraz z uczniami, bo jestem nauczycielką – dodała Emilia Łączna z Jeżowa Sudeckiego.

Jeleniogórzanie zwracali też uwagę na okoliczne atrakcje, których nie brakuje. – W Wieży Książęcej w Siedlęcinie będzie organizowana 16 maja Noc Muzeów, z magią ognia i światła oraz koncertem harfisty – wskazywała pani Monika.

- Byłem w Szklarskiej Porębie, ale zaczęło padać, więc wraz z deszczem „spłynąłem” do Jeleniej Góry, która mnie zaskoczyła. Nie dość, że Rynek piękny, to jeszcze ciekawa impreza turystyczna i fajne koncerty. Bardzo się cieszę, że tu przyjechałem. Skorzystam z oferty Podziemnego Miasta Osówka – powiedział Andrzej Włoszczyński z Pomorza.

Również wystawcy wymieniali się ofertami i doświadczeniami. – Cała oferta Dolnego Śląska jest dla nas atrakcyjna. Szukamy nowatorskich rozwiązań turystycznych. Uczestniczyłam też w ciekawych seminariach m.in. o nowym projekcie przedstawiającym ofertę Kolei Dolnośląskich, którego promocja ma odbyć się 15 maja – mówiła Katarzyna Jęczmionka z Wolsztyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
606
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%