MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Targi Tourtec 2014' pełne atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 maja 2014, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 24 maja 2014, 11:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (10. maja) na Placu Ratuszowym zakończyły się dwudniowe międzynarodowe targi turystyczne Tourtec. Była to impreza pełna atrakcji dla zwiedzających, którą według szacunków Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, odwiedziło ok. 15 tysięcy osób.

To już XVI edycja najważniejszego wydarzenia branży turystycznej w naszym regionie, która od dziesięciu lat (czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej) jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze.

- Wszyscy wystawcy spełnili nasze oczekiwania jako organizatorów, ale myślę, że również mieszkańców. Oferty są bardzo zróżnicowane, jest wiele występów artystycznych, mamy też zespoły, które przyjechały spontanicznie, m.in. w piątek była orkiestra podwórkowa z Gryfowa Śląskiego - powiedział Wiesław Dzierzba - dyrektor Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Na zwiedzających czekało wielu zagranicznych gości: Centrum Babylon z Liberca (Czechy), Marketing-Gesellschaft Oberlausitz-Niederschleisen mbH - Bautzen (Niemcy), Miasto Jablonec nad Nysą (Czechy), Powiat Bamberg (Niemcy), Region Miast Aachen (Niemcy), Regione Benevento (Włochy) oraz szkoła „Leeuwenborgh Opleidingen“ w Maastricht (Holandia). W projekcie GreKo udział biorą również samorządy i regiony partnerskie z Belgii – DG Belgiens, Holandii – Parkstad Limburg oraz Francji - Eurodistrict SaarMoselle. Wśród polskich wystawców oprócz miast i różnego rodzaju ośrodków z terenu naszego powiatu, udział wzięli m.in. Kołobrzeg, Świnoujście czy Wolsztyn. W sumie na jeleniogórskim Rynku stanęło 96 stoisk. Czas zwiedzającym umilały m.in. występy zespołu muzycznego „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Powiatu Bamberg, Zespołu Tanecznego „Studio Tasmina” z Jablonca nad Nysą oraz artyści-graficiarze z Polski i Niemiec, którzy tworzyli wizję Partnerstwa Europejskiego.

Wystawcy nie tylko prezentowali uroki własnych zakątków, ale poznali też walory turystyczne powiatu jeleniogórskiego zwiedzając m.in. Leśny Bank Genów w Kostrzycy, Pałac Wojanów czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W sobotę odbyło się również Seminarium Europejskich Regionów Partnerskich, gdzie zaprezentowały się: Związek Gmin Karkonoskich, Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Ducha Gór", Powiat Jeleniogórski oraz Regione Benevento Catania (Włochy).

Powiat Jeleniogórski jest jednym z partnerów projektu wielonarodowego „GreKo – przygotowanie samorządów przygranicznych do Europy 2020 w dziedzinie oświaty i marketingu regionalnego” realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w Programie „Europa dla Obywateli”.
Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prezydent Jeleniej Góry. Organizatorem targów był Powiat Jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Johnny b goo 11-05-2014 12:21
Ehh,a po targach pelno strzykawek po tej marychuanie :(
~ttt 11-05-2014 13:33
jak juz tyle wystepów to może nagłosnienie bardziej profesjonalne
~le1k 11-05-2014 14:30
jak zwykle info po imprezia co za dno
~Zdzichu 11-05-2014 16:26
Na stronie "http://hotelconcordia.pl/category/okolica/termy" dowiadujemy się "Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w Europie składzie chemicznym i temperaturze co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu" Czy oszustwo jest karalne ? Czy w Jeleniej Górze jest poszanowanie prawa ?
~Zenonp 11-05-2014 16:35
Imprezki dla darmozjadków. Tyle w temacie.
~@16:35 11-05-2014 17:06
popieram , a po za tym turystyką nikt się naje (praca tylko dla garstki ludzi w hotelu 7 dni w tyg lub sterczenie na straganie z pamiątkami) chcemy normalnej pracy i od pn-pt
~ 11-05-2014 17:36
Uczcie się języków obcych, a nawet turystyką się najecie - oczywiście nie od poniedziałku do piątku ale na okrągło, CAŁY tydzień - to jest NORMALNA praca. Cóż skoro tylko "garstce" osób się chce to robić.
~do 16:26 11-05-2014 19:02
Zdzichu, trollu jeden, a ty przeczytałeś w ogóle tytuł artykułu? Kto cię wynajął, że spamujesz pod każdym artykułem? Nie podoba ci się, to nie chodź, ja byłem wiele razy w Termach i nie żałuję. Z danych wynika, że frekwencja też jest wyższa niż się spodziewano. Znajdź sobie jakieś lepiej płatne zajęcie niż spamowanie forów, to i ciebie na bilet będzie stać i nie będziesz marudził.
~ktoś1234 11-05-2014 22:06
Ja zupełnie nie rozumiem poco ta impreza? Rozdawanie ulotek w tych czasach to jakaś totalna kpina, a nic więcej tam nie było. Tylko ulotki od lat te same. Dziś liczy się reklama w internecie , Adwords, Facebook a tu stare dziady rozdają tony makulatury jeszcze większym dziadom . Wszystko ląduje w koszu za rogiem, inni biorą na rozpałkę. Super impreza
~ 11-05-2014 22:07
Foto 33 - ale zajefajna dziunia :D
~@17:36 11-05-2014 22:52
cały tydzień to nie jest normalna praca tylko sk.......two i wyzysk (za prace w weekend gruba forsa i inne dni wolne powinny być no bo rozumiem że w weekend też gości trzeba obsłużyć) co do garstki to chodzi o to że miejsc jest tylko dla garstki
~yoter 11-05-2014 22:58
festyn rodzinny dla zbieraczy ulotek. i
THX1138 11-05-2014 23:06
do 22:52 : słusznie gadasz tym bardziej że człowiek po to stworzył cywilizację by dzięki rozwojowi techniki móc coraz mniej pracować i nie martwić się o nic a nie po to by coraz większe zyski z pracy ludzi szły do kieszeni tyranów-prywaciarków no i co zrobimy gdy technika już na tyle się rozwinie że prywaciarkom nie będziemy potrzebni ? albo z powodu spisku żarówkowego wyczerpią się wszystkie złoża ? tak więc kapitalizm to najgorsze co temu światu mogło się przydażyć
~kimimim 11-05-2014 23:23
Bolo jak się nie wpakuje na zdjęcie to nie ma eventu w Jeleniej:)
~ 12-05-2014 10:30
W jeleniej to booster zarabia na drukowaniu folderów propagandowych o jeleniej, zarabia bo jest z kliki urzędującego prezydenta, dobrali się i tak chodzą od lat ze sobą w parze oni nawet Zawile robili kampanie wyborczą, a wam wlepieja foldery z jeleniej. Racje ma Zdzichu co to za kłamstwa z tymi termami, sama wodą podgrzewana to jest np. na osiedlu Zabobrze i co tam w wannach ludzie termy zdrowotne z kranówą mają??????????????? Kłam na każdym kroku i trolowanie tego co innych nazywa trolami....
~K_asia1 12-05-2014 12:08
Oczywiście, Zdzichu ma rację. I nazywanie go trolem niczego nie zmieni.
~ 12-05-2014 16:27
K_asia1 - kolejny troll, słoik a Akademii Rolniczej we Wrocławiu (co widać po IP), który w godzinach pracy zajmuje się spamowaniem lokalnych forów. Tak "pracujecie" na uczelniach nieroby? Im mniej takich hejterów jak Zdzichu i K_asia1 w Termach i w ogóle w naszym mieście tym lepiej. Wrocławskich hejtów tu nie potrzebujemy! Kąpcie się w swojej spelunce na Borowskiej z wiecznie brudną wodą albo walczcie z Romami we Wrocławiu - to są wasze "rozrywki".
~adi 12-05-2014 18:17
Byłem wiele razy w termach i uważam, że jest bardzo dobrze. Woda ciepła, ceny przyzwoite, to ile jest wody termalnej czy 1 czy 100 procent nie ma żadnego znaczenia dla kapiących się. I tak jest jej więcej niż np. we Wrocławiu albo Libercu. Oczywiście narzekacze zawsze się znajdą, wszystkich się nie zadowoli. Skoro frekwencja jest duża to znaczy, że jednak większość mieszkańców uważa termy za dobrą i potrzebną inwestycję. Maruderzy oczywiście najwięcej krzyczą bo co mają robić jak trollowanie na forach to ich jedyna rozrywka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magistrat do remontu

Kolejne roje pszczół

Mały Strażak dla jednostek OSP

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
163
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
13%