MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Targi minerałów i unikalnej biżuterii w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 lipca 2012, 7:26
Aktualizacja: 7:37
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
Na deptaku Placu Piastowskiego w Cieplicach trwają od wczoraj (21 lipca) pierwsze Targi Biżuterii i Minerałów. Można sie wybrać na nie także dzisiaj w godzinach od 10.00 do 18.00. Targi są zapowiedzią cyklicznej imprezy, która będzie się tu odbywać w wakacje. Wystawcy prezentują nie tylko sudeckie minerały, ale także pochodzące z całego świata. Mają tu też swoje stoiska miejscowy artyści, którzy z tych minerałów robią biżuterię.

- Już 18 i 19 sierpnia zapraszamy w to samo miejsce na kolejne Targi Biżuterii i Minerałów. Przyjadą wystawcy nie tylko regionalni, ale i z całej Polski. Nasze targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i kuracjuszy. Myślę, że to wydarzenie znajdzie stałe miejsce w jeleniogórskim kalendarzu imprez- mówił Wojciech Sokołowski, organizator oraz wystawca z Bolkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~xxx 22-07-2012 11:41
prawie jak lato agatowe....
~ 23-07-2012 8:51
Ale plagiat, nie wypali ta imprezka:) Poza tym komercjalizacja takich imprez powoduje,że przewaga jest tu wisorków wszelkiej maści nad kamieniami czyli surowymi minerałami i człowiek ma wrażenie,że chodzi po butikach z biżuterią. Widać,że nie ma w tym mieście kreatywnych postaci a tylko takie, co potrafią się wozić na plagiatach!
~devilek 23-07-2012 8:54
... byłem we Lwówku na lecie agatowym ... i ... wczoraj na cieplickich "targach" ... śmiech na ... deptaku, 5-6 stoisk, zwiedzająco-kupujacych tyle co stoisk ... śmiech na sali, ale to obrazuje w pełni dbałość organizatorów, miasta, osób odpowiedzialnych za promocje uzdrowiskowego kurortu o reklame, zaproszenie wystawców, itp itd ... lato agatowe to była impreza z rozmachem, targi w cieplicach, to jak ryneczek z pobliskich wsi ... wstyd! ... ale tak w JG wygląda promocja "turystycznego" miasta. Nie jestem malkontentem, ale wczoraj zrobiłem wielkie oczy, gdy zobaczyłem "rozmach" tychże "targów" ...
~namarginesie 23-07-2012 9:19
Oni nie mają inwencji, a z drugiej strony nie pozwalają na nią, blokują się bowiem w urzędzie i w wydziałach miedzy sobą i kilka osób jedynie decyduje,a reszta musi mieć zerowy opór czyli godzić się na wszystko, potem jest efekt w postaci takich imprez i takiego zarządzania miastem pod względem strategicznym we wszelkich niemal dziedzinach. Ja nie rozumiem po co plagiatować, jak można zaproponować ludziom coś zupełnie nowego? A np. targi i wystawę kwiatów tak jak w Holandii, na uzdrowisko w sam raz by pasowało i wpisywałoby się w tradycję i w estetykę, kobiety by lgnęły i ci co pielęgnują rozmaite ogrody także, ale widocznie lepiej jest kopiować i być z tego dumnym! Takich pomysłów na Jelenia Górę to w ciągu dnia można sobie wydumać dziesiątki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Projekt pętli rowerowej

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Oddawali krew pamięci Kresowian

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%