MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Targi Kariery w Uniwersytecie Ekonomicznym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 października 2014, 18:16
Aktualizacja: 18:18
Autor: Telewizja StrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
Jeleniogórskie szkoły średnie, instytucje i urzędy prezentowały się dziś w Uniwersytecie Ekonomicznym podczas Targów Kariery. Wydarzenie skierowane było młodzieży ostatnich klas szkół gimnazjalnych, która niebawem stanie przed wyborem szkoły średniej. Uczestnicy mogli m.in skorzystać z profesjonalnych porad doradców zawodowych a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o lokalnym rynku pracy i możliwościach kształcenia np. zawodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jan 22-10-2014 21:43
Fajnie próbuje naciągać młodych ludzi pseudouczelnia z Wrocławia, przed którą nie ma już żadnej przyszłości. Te wszystkie markietingi, zarzondzania i inne ekonomie już dawno przejadły się pracodawcom na rynku. Studenci, których można kształcić taśmowo i którzy potem nie umieją zupełnie nic. To uczelnie i profesorowie zdewaluowali tytuł magistra w Polsce! Nie idźcie na studia do tej szkoły gotowania na gazie, jeśli nie chcecie skończyć tak jak inni absolwenci tej "uczelni", tj. w kolejce w PUP-ach albo na irlandzkim zmywaku.
~MK 22-10-2014 22:57
Niestety to prawda. Te "targi" to nic innego tylko naciąganie młodzieży na studia, które nic nie dają. Jest niż demograficzny i uczelnie ratują się jak mogą. Obiecują kandydatom na studia niestworzone rzeczy a potem okazuje się, że studia tam to tylko zmarnowane 5 lat.
~Ol 24-10-2014 21:12
Tu nie chodzi tylko o studia, pokazujemy gimnazjalistom inne drogi niż liceum. Różnego rodzaju technika czy szkoły zawodowe są dużo lepszą przyszłością dla młodzieży.
~absolwent 24-10-2014 23:43
Zgadzam się, że dzisiaj lepiej skończyć dobre technikum czy nawet zawodówkę niż jakieś "chómanistyczne" studia o wszystkim, czyli o niczym. Może jak profesorkowie poczują nóż na gardle i zabraknie im studentów, to zaczną się przykładać do swojej pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
353
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%