MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Targi i giełda pracy już wkrótce

Wiadomości: Region
Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:55
Aktualizacja: 23:17
Autor: Org
Fot. Organizator
Na Tragach Pracy w Jeleniej Górze, które odbędą się w Szkole dla Dorosłych „Amicus” będą doświadczeni doradcy zawodowi z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze, którzy młodym ludziom pozwolą odkryć predyspozycje zawodowe, będzie obecny również pośrednik pracy z CEiPM, która skrupulatnie gromadzi dane i dopasowuje pracownika i pracodawcę. Początek o godz. 11.00. Wcześniej, 29 sierpnia zaplanowano giełdę pracy w Kowarach.

W XXI wieku wielu osobom często się wydaje, że pracodawcę lub pracownika znajdą najszybciej przez intrnet, jednak równie często obie strony spotyka rozczarowanie. Z czego to wynika? Być może z faktu, że zapominamy o bardzo ważnym czynniku - internet ani CV nie pokazują wszystkiego, nie ujawniają całej prawdy ani o pracowniku, ani o pracodawcy.

Z tego powodu tak ważne jest spotkanie „twarzą w twarz”. Oczywiście, każdy powie, że rozmowa kwalifikacyjna jest takim spotkaniem, często jednak okazuje się, że wszystkich rozczarowań udaje się uniknąć w codziennej rozmowie. Okazją do takich zwykłych rozmów są właśnie targi i giełdy pracy. Czym się różnią? Pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze wyjaśnia: obie formy są bezpośrednim kontaktem pracodawcy i pracownika. Giełdy pracy, zazwyczaj są organizowane dla jednego pracodawcy i wielu pracowników (jeden pracodawca spotyka się z wieloma kandydatami do pracy, w celu prezentacji ofert pracy).

Tak właśnie będzie w Kowarach - firma ADZ poszukuje pracowników m.in w zwodach: spawacz, tokarz, elektryk, malarz. Jednak nawet jeśli ktoś nie posiada takich kwalifikacji a przyjdzie na giełdę w Kowarach dostanie aktualną ofertę o darmowych szkoleniach i stażach. Targi pracy, to spotkanie się wielu pracodawców z różnych branż z osobami poszukującymi pracy lub staży w różnych dziedzinach. Tak właśnie, będzie w Jeleniej Górze, uczestnicy będą mogli poznać specyfikę wielu zawodów z punktu widzenia pracodawcy a pracodawcy porozmawiać z przyszłymi uczniami, lub pracownikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z A. Banieckim

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~r 25-08-2016 9:50
No to byznesmeny z J G do dzieła .4,50 zeta za godz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
840
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%