MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Targi edukacji w Mechaniku

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 października 2009, 22:17
Aktualizacja: 22:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych przy ulicy Obrońców Pokoju zorganizował targi edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimanzjalnych z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Młodzi ludzie mogli poznać ofertę szkoł poliecalnych, OHP, szkół wyższych funkcjonujących w naszym mieście. Była przedstawicielka Urzędu Pracy, o sprawach pracowniczych mówili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

- W tym roku targi edukacyjne zorganizowaliśmy w ramach odbywającego się po raz pierwszy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – wyjaśnia szkolny doradca zawodowy, Elżbieta Gotowała – jak co roku wsparły nas różne instytucje jak, policja, która zachęca uczniów do wyboru pracy w ich szeregach. Przyjechali do nas uczniowie z większości jeleniogórskich szkół, są też uczniowie z zespołu szkół technicznych z Piechowic.

Ochotnicze Hufce Pracy zachęcały do zapoznania się ze swoją ofertą, połączoną ze stoiskami dwóch fryzjerek, które strzygły i modelowały włosy wszystkim chętnym.

- Nasza oferta jest skierowana do uczniów klas maturalnych, którzy z różnych powodów nie wybierają się na studia, ale również do osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikacje – wyjaśnia doradca zawodowy z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Janusz Żebrowski – jesteśmy w stanie powoływać nowe kierunki kształcenia, w zależności od zapotrzebowania, a nasza oferta i tak jest bardzo szeroka. Często u nas młodzi dopiero decydują się na wybór kierunku nauki. Wielu dość długo nie wie co by chciało robić w życiu.

Zapytaliśmy kilku uczniów czy wiedzą co będą robić po szkole. – Na razie szukam jakiejś ciekawej oferty, ale jeszcze się nie zdecydowałem. Raczej zdecyduję się na studia – powiedział jeden z obecnych. – Ja na pewno wybiorę studia związane z grafiką komputerową, więc za bardzo nie interesuje mnie ta oferta, bo już wiem co będę robił – powiedział inny.

- Jesteśmy uczennicami Elektronika i pewnie będziemy, pracować w zawodzie, ale oczywiście każda z nas jeszcze szuka czegoś dla siebie. Ja bym chciała pracować jako policjantka, ale panie powiedziały, że musiałabym obciąć paznokcie. Jeszcze się zastanowię – powiedziały, Małogorzata, Justyna i Amanda.

- Uczy się u nas więcej uczniów szkół podstawowych niż średnich, ale jak widzimy, wszyscy mają duże braki językowe, więc pracujemy nad wszystkimi, aby ich znajomość języków obcych była na przyzwoitym poziomie – powiedziała właścicielka szkoły językowej W&W.

Młodzi mieli okazję wysłuchać doradców zawodowych, którzy wyjaśniali im, jak szukać odpowiednich kierunków kształcenia, tak aby po zakończeniu nauki, mogli pracować w zawodach które im najbardziej odpowiadają, ale też pozwolą na osiąganie przyzwoitych zarobków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sprzątanie świata 2020 w wykonaniu uczniów z SP 7

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Nowa rektor, nowe plany  

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~xxx 10-10-2009 10:04
normalnie pieknie!!!!!!
~pppppp 10-10-2009 10:50
Panie Popowicz flaki z olejem.
~ola 10-10-2009 13:28
Bardzo mi się podobał wykład Pana Pawła. Gratuluję wiedzy. Moi koledzy i koleżanki taż byli zachwyceni. Proszę nauczyć innych jak mając wiedzę można zainteresować młodzież swoim wykładem. Reszta była na trzy minus.
~lukasz 10-10-2009 16:31
Janusz Żukowski, a nie Żebrowski...
~józek 10-10-2009 18:37
Ola ja mam takie samo zdanie co Ty, dla mnie tylko to co móiłł Pan Pawel warto było posłchać reszta pic na wodę. Kicha jak co roju.
~znajomy 10-10-2009 19:14
Panie Popowicz, skandal. Jak można tak nudzić? To chyba tylko Pan potrafi?
~Jeronimo 10-10-2009 20:26
Kiedyś to była szkoła, a teraz jakiś jarmark się zrobił. Pomimo wszytko, pozdrawiam nauczycieli oraz wszystkich absolwentów:)
~gosc28 10-10-2009 21:20
po co im w mechaniku targi- i tak to jest wszystko co ci uczniowie osiagaja w ten szkole
~toya 10-10-2009 21:33
Kiedys to byla super szkola, a teraz dwoja sie i troja, ale niestety Pani dyrektor jakos sobie nie potrafi z tym wszystkim poradziec. Wiecej uwagi prosze poswiecic uczniom szkoly, a nie marketingowi. Medalu za to napewno nie bedzie.....
~Jancio wodnik 10-10-2009 22:27
Na zdjeciach , polskie kobiety z dlugimi nosami . Straszne to jest . Czy w poslce nie ma luster?
teessi 11-10-2009 12:34
Do ~Jancio wodnik - Amerykanki - Barbra Streisand, Penelope Cruz i Meryl Streep mają takie krótkie małe noski. ;-) Polki mogą im pozazdrościć. ;-)
~iglo 11-10-2009 20:10
Panie Popowicz żenada. Więcej na takie targi nie pójdę. Nie mają na co nasze pieniądze wydawać z naszych podatków. Niby targi dla młodzieży a tu sam marketing i prywata za państwowe pieniądze. zgadzam się po co to w mechaniku. Dobra szkoła nie potrzebuje takiego rozgłosu.
~jasiek 12-10-2009 11:13
O, nowy fachowiec w nowym CKU czy tylko nowe miejsce pracy dla starego znajomego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Gmina skarży MEN

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%