MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Tankowanie przed Nysą

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Muzyczne Radio 105,8 FM, ŁOSG
Przed świętami wielkanocnymi wzrósł znacznie ruch na niemiecko-polskich przejściach granicznych, szczególnie we Frankfurcie nad Odrą - donoszą niemieckie media. Jednym z powodów niemieckich "wycieczek" do Polski jest tańsze paliwo.

Telewizja RBB podała, że czas oczekiwania na wjazd do Polski dla samochodów ciężarowych wynosi ok. 3 godzin. W długich kolejkach stoją też samochody osobowe.

Wg Straży Granicznej samochodów rzeczywiście jest więcej, ale odprawy odbywają się na bieżąco. Poza tym, przed każdymi świętami czy też długimi weekendami sytuacja się powtarza.

Funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej dołożą wszelkich starań, by przekraczanie granicy odbywało się sprawnie i szybko. Do służby skierowano większą ilość kontrolerów, a tam gdzie jest to możliwe zostały otwarte dodatkowe pasy ruchu.

Jednocześnie przypominamy wszystkim podróżnym, że na odcinku ŁOSG można przekraczać granicę nie tylko w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, ale także w dpg w Zgorzelcu i Radomierzycach.

Może, więc warto przed podróżą dokładnie przemyśleć jej trasę, a nawet zmienić przyzwyczajenia. W kilometrach nie jest to duża różnica, a czas dojazdu i powrotu po świętach do domu będzie krótszy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont hali sportowej

Bike Maraton 2020  

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oddawali krew pamięci Kresowian

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Promesy dla strażaków  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
373
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%