MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Taniec radości małych akademików

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 czerwca 2009, 15:26
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2009, 7:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Najmłodsza wiekiem słuchaczy jeleniogórska akademia zakończyła dziś uroczyście zajęcia w mijającym roku szkolnym. Były dyplomy, prezenty i mnóstwo komplementów pod adresem „rektorki” tej nietypowej uczelni.

Akademia Malucha, bo o niej mowa, prowadzona przez Ewę Bąk z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”, od początku istnienia cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i ich rodziców.

Nie jest to typowe przedszkole, ale rodzaj zajęć zorganizowanych przez kilka godzin dziennie dla tych dzieci, które uwielbiają tę formę spędzania czasu i łączenia zabawy z nauką. Wszystko na wesoło i urozmaiceniem. – Tu nikt się nie nudzi, a dzieci tęsknią za Akademią – usłyszeliśmy.

Dziś młodzi akademicy, przystrojeni w okolicznościowe czapki, pożegnali mijający rok szkolny i podziękowali swojej wychowawczyni za opiekę i wysiłek. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny i odtańczyły „taniec radości” z powodu nadchodzących wakacji.

Ewa Bąk wraz z dyrektorką MDK Danutą Sitek wręczyły maluchom prezenty. Dziewczynki dostały domki dla lalek, a chłopcy – sporych rozmiarów ciężarówki zabawki. Każde z dzieci dostało też dyplom ukończenia Akademii Malucha. Do tego płyty ze zdjęciami z różnych wydarzeń, których w AM nie brakuje. Były wycieczki i bal.

Rodzice podziękowali Ewie Bąk za niewyczerpalną pomysłowość przy prowadzeniu zajęć. Dostała kilka wiązanek kwiatów i mnóstwo komplementów. Akademia Malucha rusza ponownie po wakacjach. Pierwsze „wykłady” odbędą się 7 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Kukunia 19-06-2009 13:30
To się nazywa utrwalanie stereotypów: domek dla dziewczynki, ciężarówka dla chłopczyka. Potem dziw, że chłopa do domu nie można zaciągnąć... A gdyby adepci dostali coś rozwijającego np.: zestaw do karaoke, instrument, zestaw malarski czy sportowy?
~ana 27-06-2009 14:13
moja przemowczyni chyba przesadza przeciez to sa maluszki a lala czy samochod swietny prezent i jaka radosc nie wszystki dzieci w naszym miescie maja takie ciekawe formy spedzania czasu i takie prezenty...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Pszczeli projekt KPN

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2128
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%