MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Tango Marcina Wyrostka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 lipca 2018, 11:24
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny wirtuoz akordeonu wrócił ze swoim zespołem Tango Corazon do Jeleniej Góry. Marcin Wyrostek – bo o nim mowa – był gwiazdą sobotniego wieczoru (30.06) na Placu Ratuszowym. Na scenie zaprezentowali się również młodzi jeleniogórscy artyści, zespół z Niemiec, a na zakończenie przyszedł czas na milongę z grupą Tango Karkonosze.

Poza atrakcjami rzemieślniczymi w ramach Art&Glass Festiwalu, Jeleniogórskie Centrum Kultury przygotowało dla przybyłych do centrum miasta szereg występów na scenie. Na początek wystąpili podopieczni Jacka Szreniawy, a także duet Julia Byszkowska - Adam Jęczmyk. Następnie przyszedł czas na występ niemieckiego zespołu Cuarteto Bando & Saul Villao Crespo.

Zanim na scenie pojawił się pochodzący z Jeleniej Góry Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon, doszło do podpisania umowy o dalszej współpracy pomiędzy przedstawicielem naszego miasta a nadburmistrzem Bautzen. Po części oficjalnej przy gorącym aplauzie pojawił się zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent (2009 r.), który wraz z przyjaciółmi z zespołu dał niesamowity, energiczny koncert dla publiczności, która jest dla niego wyjątkowa.

- Zawsze, gdy wracam do miejsca, gdzie spędziłem prawie 20 lat mojego życia, są dodatkowe emocje i uczucia. Jest radość, ale też większy stres. Wracam do Jeleniej Góry z wielkim sentymentem - wyznał Marcin Wyrostek, który był pod wrażeniem wyrobów prezentowanych przez uczestników festiwalu. - To prawdziwe dzieła sztuki i mam nadzieję, że muzycznie zbliżymy się do poziomu tych rzemieślników - dodał akordeonista.

Na zakończenie gorącego sobotniego wieczoru, grupa Tango Karkonosze, która trenuje w Jeleniogórskim Centrum Kultury, zaprezentowała się w namiocie przy "amfiteatrze". Była to okazja, aby poznać tajniki milongi. O muzykę na żywo zadbał zespół Cuarteto Bando & Saul Villao Crespo, a gościnnie wystąpił również Facundo Penalva, tancerz z Argentyny.

Dzisiaj (1.07) o godz. 17:30 odbędzie się koncert polsko-czeskiego chóru młodzieży szkolnej "Na wspólną nutę", następnie o 18:15 Satori z Czech, o 19:15 Old Stars Dixie z Czech, a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej "Piasek" Piaseczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Marszałek Sejmu w Kowarach

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Kulson 1-07-2018 12:57
p...ne grajki
~ 1-07-2018 13:59
byłem w dzień na placu i nigdzie nie mogłem odszukać informacji o której godzinie będzie ten występ.Plakaty tylko na temat festiwalu ze przez 2 dni ale nic odnośnie godziny
~Przybysz 2-07-2018 16:23
Pseudo adekwatne trzeba było wziąć tłumacza wszędzie napisane były godzinami ale jak się jest ślepy
~paradise 2-07-2018 20:22
Marcin i Jego Koledzy z zespołu są rewelacyjni, eksplozja talentu! A perkusista to geniusz!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mina na Zabobrzu

Wakacje w Złotoryi

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
103
Tak
50%
Nie
40%
Nie wiem
11%