MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Tanecznie u „Młodych Duchem”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 kwietnia 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Przystań Twórcza
Uczestnicy spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” rozpoczęli kwiecień tanecznie. Spotkali się z choreoterapeutką, która poprowadziła warsztaty z terapii tańcem i ruchem. To jednak nie koniec tanecznych rytmów. Już dzisiaj (13.04) o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie pod hasłem „Taniec w kręgu”. Wstęp jest wolny.

Renata Leśko, choreoteraputka ze Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze poprowadziła warsztaty z wykorzystaniem społecznego charakteru tańca, różnorodności i atrakcyjności form tanecznych oraz możliwości oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt z ludźmi. Dzięki tym ćwiczeniom muzyczno-ruchowym oraz improwizacjom tanecznym Seniorzy zintegrowali się i otworzyli na drugiego uczestnika.

Dzisiaj „Młodzi Duchem” oraz chętni w wieku 50+ poznają tańce cygańskie, greckie, angielskie, tureckie, norweskie i północnoamerykańskie oraz ich historię. Warsztaty pod hasłem „Taniec w Kręgu” poprowadzi Agata Szmigrodzka, instruktorka tańca.

Seniorzy "odwiedzą" jak najwięcej krajów i kultur tanecznych. Nauczą się takich tańców, jak: kos i mykonos z Grecji, specknerin z renesansowej Anglii, czy heks z Finlandii. „Pojadą” do Cyganów rumuńskich, by zatańczyć Taniec Eleny, odwiedzą również starodawną Hiszpanię, by zatańczyć Sol Encina oraz Rosję, gdzie zatańczą Jarzębinę. Nie zabraknie wiosennych rytmów tańców indiańskich w Tańcu Żywiołów oraz letnich w nadbużańskim Tańcu Sobótki.

Przypominamy, że spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” odbywają się w środy w godz. 16.00 do 18.30. Zachęcamy do zapisywania się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drugi taki przystanek

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 14-04-2016 17:32
Miło popatrzeć. Gdzie odbywają się te spotkania

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci też pomagali

Finisz remontu szpitala

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%