MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Taneczna terapia

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 24 lutego 2020, 10:10
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 7:48
Autor: WAC
Fot. użyczone/GOK
Mimo że działa zaledwie nieco ponad miesiąc, Klub Seniora w Mysłakowicach cieszy się sporym powodzeniem wśród starszych mieszkańców tej miejscowości. Placówka funkcjonująca w przybudówce Gminnego Ośrodka Kultury proponuje urozmaicony program. Ostatnio seniorzy po raz pierwszy mogli uczestniczyć w choreoterapii.

Choreoterapia to terapia tańcem i ruchem. Jej istotą jest rozładowanie stresu i pomoc w otworzeniu się na własne potrzeby i emocje. Ruch i rytm pomagają uzyskać harmonię umysłu, ułatwiają poznać własne emocje, a także nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Celem naszych zajęć, które odbywają się dwa razy w tygodniu jest wzrost pewności siebie, zwiększenie świadomości i akceptacja swojego ciała, poprawa koordynacji ruchowej, wzrost wydolności fizycznej organizmu oraz otworzenie się na własne potrzeby – mówi dyrektor mysłakowickiego GOK – u Marianna Ostrowska. - Taniec pozytywnie oddziałuje na zdrowie – pobudza krążenie i wydzielanie endorfin (czyli hormonów szczęścia) oraz ułatwia oddychanie. W trakcie seansu tanecznego ciało rozładowuje napięcie mięśniowe przez co człowiek czuje się zrelaksowany i odprężony - podkreśla.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 13:53
Świetna inicjatywa! Gratuluję Paniom pomysłu i jego realizacji, prosząc o to, byście nigdy - Drogie Panie, nie zapominały, iż Kobiety niczym wino są, a dodatkowego powabu w umiejętnym poruszaniu się nigdy za wiele, wszak mężczyźni wzrokowcami są!!!
~Gość 24-02-2020 14:11
Krzysztofie, czasem wino kwaśnieje. Zwłaszcza otwarte i długo nie spożywane (zachowuję pisownię imiesłowu z "nie" oddzielnie).
Krzysztof J. Szklarski 25-02-2020 22:48
do: ~Gość (14:11)
Och, to już nasza, męska, powinność beczki ponownie czopować, a i dbać o to, by i butelki korkowane na powrót były. Tylko bez podtekstów proszę! 😉
Krzysztof J. Szklarski 25-02-2020 22:56
do: ~Gość (14:11)
Dając mi (tenże imiesłów) tym samym do zrozumienia, że nie spożywane, a niespożywane czyni szaloną różnicę, którą w dwojaki sposób można rozumieć. Polska jęnzyk, trudna jęnzyk, ale zato pienkna!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Strażacy kontra barszcz Sosnowskigo

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
741
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%