MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Tamara Kalinowska z recitalem dla jeleniogórzan

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 października 2017, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2017, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Znana z Piwnicy pod Baranami Tamara Kalinowska wystąpiła wczoraj (12.10) w Książnicy Karkonoskiej. Recital autorki wielu życiowych tekstów piosenek spotkał się z dużym zainteresowaniem jeleniogórzan, co urzekło artystkę.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów przepełnionych smutkiem, które płyną prosto z serca artystki. - Jak nam powiedziała Tamara Kalinowska, bardzo miło wspomina wizyty w naszej okolicy, gdzie m.in. chętnie zwiedza ruiny zamku w Świnach koło Bolkowa i mile wspomina koncert Piwnicy pod Baranami w Jeleniej Górze. - Po tym koncercie chciałam szybko wrócić do domu, bo miałam małe dziecko, więc pojechałam pociągiem, a pozostali wracali autokarem, który się zepsuł i wracali ciągnięci przez ciężarówkę – w sumie aż 17 godzin zimą w nieogrzewanym autobusie – wspomina T. Kalinowska. - Jelenia Góra jest chyba najładniej położonym miastem w Polsce, jest pięknie położona w kotlinie – stwierdziła.

Swoją twórczość tłumaczy tym, że jest wrażeniowcem. - Większość smutnych rzeczy robi na mnie wielkie wrażenie, dlatego o tym piszę. Nie umiałabym pisać o niczym, choć wiem, że tak można – wyznała artystka, która cieszy się z doskonałego odbioru jeleniogórskiej publiczności. - Ludzie nakręcali mnie swoją reakcją, więc mogłam być sobą, otworzyć się – dodała.

W piątek Tamara Kalinowska wystąpi w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa) dla młodzieży z naszych szkół. Będzie to repertuar dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie, który będzie znacznie weselszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 14-10-2017 0:11
Wielkie brawa dla utalentowanej kompozytorki,która wczoraj w Książnicy dotknęła strun naszych serc a dziś w JCK ,w rewelacyjnie skomponowanej śpiewogrze ,przybliżyła młodzieży ( i nam wszystkim) uzdolnioną i odważną Polkę, Marię Skłodowską Curie! Wielkie podziękowania dla Dyrekcji Książnicy i Zespołu Koordynującego za sprowadzenie do nas odrobiny krakowskiego"piwnicznego klimatu" "Piwnicy pod Baranami"z nostalgią za Ewę Demarczyk i Piotrem Skrzyneckim... Pani Koordynatorce życzymy dalszego spełniania marzeń,również naszych, w częstszych wieczorach z poezją śpiewaną! ...a młodzieży życzę odwagi do podzielenia się-tu z nami -Waszymi wrażeniami i uczuciami (tymi najprawdziwszymi),a także odwagi by za przykładem utalentowanej noblistki,nauka stawała się pasją,a Polska - Waszą dumą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Teraz mazur z "Halki"  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1360
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%