MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Talenty jak diamenty: wierszem i śpiewem w MDK (WYNIKI)

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 19 marca 2011, 14:42
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2011, 8:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Twardy orzech do zgryzienia mieli jurorzy zakończonych w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek” powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, w którym udział wzięli gimnazjaliści z miasta i najbliższych okolic.

Dwadzieścia pięć osób recytujących i trzynastu wykonawców piosenek z poetyckim tekstem przewinęło się dziś przed południem na scenie MDK. Wszystkich przywitała Datura Sitek, dyrektorka placówki. Przypomniała o wyróżnieniu nadanym „Jelonkowi” przez Ministerstwo Edukacji, który nadał placówce tytuł „Miejsca odkrywania talentów”. Szefowa placówki podkreśliła niezwykle ważną rolę nauczycieli w szlifowaniu „diamentów” talentu swoich uczniów.

A talentów – i to wielkich – z całą pewnością w sobotę nie zabrakło. Spośród zaprezentowanych interpretacji wierszy różnych (od poważnego „Fortepianu Chopina” Norwida do frywolnych utworów Waligórskiego poprzez poezję protestu Bursy) podobać się mogła znaczna większość. Podobnie w części muzycznej. Tu wszyscy wykonawcy zasłużyli na ogromne brawa. Barw Jeleniej Góry broniły Paulina Bocian, Sylwia Martyniak oraz Natalia Droń. Solistki musiały jednak zmierzyć się z mocną powiatową konkurencją, choćby pełnym emocji wykonaniem „Nie opuszczaj mnie” Brela przez Ewelinę Szklarek z Kowar, czy też Natalią Lis, która fenomenalnie zaśpiewała jesienny szlagier „Kasztany”. Nagrody dla najlepszych ufundowało starostwo jeleniogórskie.

O wynikach ustalonych przez jury (Wiesława Siemaszko-Zielińska, Barbara Kędra, Danuta Sitek i Maciej Cytarzyński) informujemy poniżej:
Kategoria recytacja:
I miejsce - Anastazja Łozowska , Gimnazjum nr 1 Jelenia Góra
I miejsce -Kamil Rak, Gimnazjum Mysłakowice
(zakwalifikowani do eliminacji rejonowych w Bolesławcu)

II miejsce - Katarzyna Smalec, Gimnazjum Karpacz
II miejsce Marzena Gadzina, Gimnazjum Mysłakowice
(zakwalifikowana do eliminacji wojewódzkich PEGAZIK w Kłodzku)

III miejsce - Alicja Wiśniewska, Gimnazjum Janowice Wielkie
III miejsce - Aleksandra Rak, Gimnazjum Mysłakowice

wyróżnienia:
Maja Szarżanowicz - Gimnazjum w LO nr 1 Jelenia Góra
Marcelina Solińska - Gimnazjum w LO nr 1 Jelenia Góra
Michał Macur - Gimnazjum w LO nr 1 Jelenia Góra
Edyta Krukowska - Gimnazjum Jeżów Sudecki
Szymon Zieliński - Gimnazjum Stara Kamienica
Wiktor Łoś - Gimnazjum Stara Kamienica
Justyna Skowrońska - Gimnazjum Kowary
Aneta Czerniakiewicz - Gimnazjum Janowice Wielkie
Jakub Cieniawski - Gimnazjum Łomnica

Kategoria poezja śpiewana
I miejsce - Natalia Droń , MDK Jelenia Góra
I miejsce - Paulina Bocian, Gimnazjum nr 1 Jelenia Góra
I miejsce - Natalia Lis, Gimnazjum Piechowice
(zakwalifikowane do eliminacji rejonowych w Bolesławcu)

II miejsce - Joanna Faryno , Gimnazjum Kowary
II miejsce duet: Sebastian Gramsz i Marta Jeziorna, Gimnazjum w ZSRA Jelenia Góra
III miejsce - Ewelina Szklarek, Gimnazjum Kowary

wyróżnienia:
Aleksandra Kotlińska - Gimnazjum Kowary
Anna Bukowska - Gimnazjum Kowary
Duet: Patrycja Skorupińska i Dawid Smektała , Gimnazjum Janowice Wielkie
Sylwia Martyniak, Gimnazjum nr 1 Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nowe zasady w szkołach

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~zawodowiec 19-03-2011 17:00
matko boska. czym kierowało sie jury w eliminacjach poezji spiewanej? na pewno nie głosami- na tym trzeba się znac- a nie oceniać-" bo mi się podoba". I jak widac jury ocenia podkłady a nie możliwosci głosowe. Nienastrojone instrumenty, w duetach niezgrane głosy. Fałszuje aż daje po uszach. a jednak ( jak słychac było po znajomosci) duet zajmuje miejsce? to świadczy o poziomie konkursu. Uczennia która jako ostatnia wystepuje- spiewa piosenke Gepert. Zaczyna ładnie ale zaraz świszczy na wysokich rejestrach- to nie jej intonacja. ładny podkład . Owszem. Ale spiew bez wyczucia, mdły i az sciska posladki na wysokich tonach. Juty zachwycone. Inna sprawa- kolejny raz układy i układziki. Pani z jury nie powinna na głos pokazywac kogo z gości zna i jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu przynajmniej zachowac pozory a nie dawac nam do myslenia kto wygra. To było wiadomo juz na początku. Żenada- Jestem ostatni raz tutaj na konkursie- prywata i znajomosci na kazdym
~ 19-03-2011 17:23
to i dobrze, ze jesteś ostatni raz, miejmy nadzieje ze juz nigdy twojego śpiewu nie usłyszymy:) (bo najwyraźniej brałaś w tym konkursie udział)i jak masz problem z przyjęciem porażki to faktycznie zajmij sie lepiej pisaniem i oszkalaniem innych bo w tym jesteś wyjątkowo dobra! , a śpiew zostaw LEPSZYM !!! Uważam, ze jury było bardzo obiektywne i oceniło najlepszych ,najwidoczniej ty masz problem z rozpoznaniem naprawdę zdolnych ludzi! No ale jak samemu ma się problem ,no cóż.
~interesujące 19-03-2011 17:32
A mi najbardziej podoba się zdjęcie nr 34,( dziewczynka z żółtymi kolczykami)
~Koleżanka 19-03-2011 17:43
Jestem strasznie zadowolona z pierwszych miejsc. Te dziewczyny bardzo dużo pracują nad tym, by ich piosenki były dopracowane, śpiewają fenomenalnie. Oby tylko w Bolesławcu pokazały wszystko co potrafią, a My trzymajmy kciuki.:)
~moim zdaniem 19-03-2011 18:32
na premiowane awansem miejsce zaslugiwala dziewczyna co spiewala "Nie opuszczaj mnie", miejsce duetu to nieporozumienie, w recytacjach tez nie zgadzam sie do konca z werdyktem
~obiektywny10000 19-03-2011 22:04
jesli dobrze rozumiem to a trzynastu uczestnikow spiewajacych, dwunastu zajelo jakies miejsce albo zostalo wyroznione? czyli mozna powiedziec ze wyroznienie to nagroda pocieszenia?
~haha 19-03-2011 22:59
jury do wymiany już kolejny raz to piszę !!! jury jest niesamowicie nieobiektywne!!!! pora na nowsze modele !!!! pozdrawiam wszystkich którzy nic nie zajęli a na pewno zasługiwali!!!!
~zawodowiec 20-03-2011 8:43
nie brałam udziału tylko byłam obserwatorem. to do osoby z godziny 19-03-2011 17:23 | ~ |. I nikt z moich znajomych nie startował. Sugestie i tyle. Usłyszałam,że jest konkurs i swój wolny czas poswieciłam na zobaczenie tego co słyszałam juz wczesniej. Niestety, potwierdziło się. Moze czas wymienic kierownictwo MDK-u? Nadal potwierdzam to co wczesniej pisałam. Do jury winno zasiąść nie kierownictwo placówki a zawodowcy. Prywata pełną gębą. Zresztą Pani sie nie kryła z tym. Popracowac nad głosami a nie nad playbackami. I nad znajomoscią wokalu. pisze to, jako osoba , która własnie uczy emisji głosu. Bynajmniej nie w Jeleniej Górze- jakby przyszło komus szukac i oczerniac kogokolwiek.
~M. 20-03-2011 8:52
Najlepsze jest zdjęcie 39 - parafrazując tytuł bajki, "Bestia i bestia."
jurbassteck 20-03-2011 12:55
Zastanawia mnie, jak to jest, że w konkursie wokalnym, w jury jest tylko jedna osoba będąca muzykiem, a reszta nie ma nic wspólnego z tą piękną sztuką? A swoja drogą trzy pierwsze miejsca to jakaś kpina.. Nie chodzi oto, że nie zasłużyły (bo jak najbardziej powinny zająć miejsca na podium), ale wszystkie trzy na pierwszym??
~leon 20-03-2011 14:23
Do zawodowca.Jak brakuje fachowców do jury to mozna ujawnić się, zgłosić gdzie trzeba po prostu złozyc ofertę współpracy. Po pozytywnej weryfikacji ( teczka z IPN nie jest wymagana) jury otrzyma zastrzyk świeżej krwi w postaci osoby kompetentnej i znającej się /prawdopodobnie/ na rzeczy.Obiektywizm gwarantowany.
~zawodowiec 20-03-2011 16:25
nie brałam udziału tylko byłam obserwatorem. to do osoby z godziny 19-03-2011 17:23 | ~ |. I nikt z moich znajomych nie startował. Sugestie i tyle. Usłyszałam,że jest konkurs i swój wolny czas poswieciłam na zobaczenie tego co słyszałam juz wczesniej. Niestety, potwierdziło się. Moze czas wymienic kierownictwo MDK-u? Nadal potwierdzam to co wczesniej pisałam. Do jury winno zasiąść nie kierownictwo placówki a zawodowcy. Prywata pełną gębą. Zresztą Pani sie nie kryła z tym. Popracowac nad głosami a nie nad playbackami. I nad znajomoscią wokalu. pisze to, jako osoba , która własnie uczy emisji głosu. Bynajmniej nie w Jeleniej Górze- jakby przyszło komus szukac i oczerniac kogokolwiek.
~amator 20-03-2011 17:11
hehehe, nie raz bylem na konkursach , gdzie oceniali zawodowcy , z odpowiednimi papierami i co sie okazalo, podniesli tak wysoko poprzeczke, zapominajac o tym ze oceniane sa dzieci, że nie jeden talent został ujajony i zgaszony, zniechecony do dalszej pracy. Jedni wymagaja od dzieciaków warsztatu a inni boja sie małej konkurencji. Zamiast placic duze pieniadze zawodowcom lepiej za nie ufundowac tak zdolnej mlodzieży piekne pamiatki z imprezy. Zawodowcy szukaja przede wszystkim kasy i malo obchodzi ich to że mamy tak zdolna mlodziez , którą moglismy podziwiac w sobote w MDK.
~sss 20-03-2011 19:51
Intonacja? Playback? Jeśli koniecznie chcesz podawać się za zawodowca, używaj chociaż słów adekwatnych to konktekstu.
~żabcia1 20-03-2011 20:00
zdolna młodziez- dokładnie. A nie wylansowana- jak zreszta co roku.
~Ktoś ;* 21-03-2011 12:57
Uważam że II miejsce należało się Ewelinie Szklarek, a nie dziewczynie która je zajęła, bo ona fałszowała ,chociaż czasami jej ładnie wychodziło,ale o wiele ładniej zaśpiewała Ewelina ;)
~szara myszka 21-03-2011 14:57
Najpierw zawodowcy niech pokażą co potrafia a potem moga sobie krytykować. I oby nie krytykowali lepszych od siebie bo to juz byłby obciach dla nich Dzieciaki wysteujące w sobote to wspaniały materiał na przyszłych zawodowców. BRAWO!
~ 21-03-2011 15:54
A co sądzicie o recytacjach?
~Ktoś ;** 23-03-2011 14:51
Ja bym się nawet nie odważyła wystąpić z kartką w ręku na konkursie!!! A co jeszcze najlepsze WYRÓŻNIENIE ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Szkoły przygotowane?

Senator zachęca do głosowania na maszty

Rodzice okupują szkołę

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
973
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%