MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Takiego crossu jeszcze w Polsce nie było...

Wiadomości: Strzegom
Środa, 19 sierpnia 2009, 11:35
Aktualizacja: Czwartek, 20 sierpnia 2009, 13:12
Autor: ahawer
Fot. worldcupstrzegom.pl
Najbliższy weekend dla amatorów konnych sportów upłynie pod znakiem prawdziwego święta. Od 21 – 23 sierpnia w Strzegomiu odbędzie się finał Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego

To najbardziej spektakularne zawody jeździeckie w historii polskich sportów hippicznych. Pojawiły się już pierwsze, zupełnie nowe, przeszkody crossowe. Strzegomski cross będzie wyjątkowo trudny.
Jedną z wielu gwiazd w finale Puchary Świata będzie Mark Todd, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego na świecie. Oprócz nowozelandczyka do Polski przyjedzie m.in Olivier Townend, Brytyjczyk, który w tym roku wygrał czterogwiazdkowe zawody w Badminton, uważane za jedne z najtrudniejszych na świecie.
W Strzegomiu wystartuje też Andreas Dibowski i Frank Ostholt, którzy zdobyli drużynowo złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
W finale zobaczymy też trzech Polaków: Pawła Spisaka, Łukasza Kaźmierczaka i Roberta Powałę.
Reprezentanci 14 krajów walczyć będą o 290 tysięcy franków szwajcarskich.
Obok finału Pucharu Świata w Strzegomiu odbędą się dwugwiazdkowe zawody międzynarodowe, w których wystartuje blisko 30 zawodników, w tym 6 Polaków.
Dla widzów oprócz atrakcji sportowych organizatorzy przygotowali wiele pokazów oraz atrakcji dla dzieci. W Strzegomiu wystąpi m.in. światowej sławy „zaklinacz koni" Honza Blaha, z pokazem naturalnego ujeżdżenia.
Bilety będzie można zakupić również bezpośrednio przed imprezą. Każdego dnia, począwszy od piątku popołudnia, czynne będą kasy biletowe. Dwie w Morawie przy wejściu na Hipodrom oraz jedna pod Skarżycami przy drodze prowadzącej od Żarowa.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent RP – Lech Kaczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szachowy turniej Jelonka Open

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Tłumy we dworze

Komentarze (1) Dodaj komentarz

mikasia 20-08-2009 15:54
ale nowość, pisałam już o tym na forum przed Wami :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Senatu?

Kto do Sejmu?

Dyski do remontu

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
598
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
22%