MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Takie buty u Bułgara

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 6 czerwca 2007, 0:00
Autor: TEJO
82 pary obuwia sportowego, podróbek znanych firm, nie trafi na rynek w Jeleniogórskiem.

Bułgara, który w swoim mercedesie vito przewoził buty sportowe ze znakami Adidasa, Pumy oraz K-SWISS, zatrzymali polscy i czescy pogranicznicy podczas wspólnej kontroli na przejściu Porajów – Hradek – poinformowała kpt. Agata Halat z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Szacunkowa wartość ujawnionego towaru to ok. 13 200 zł. Obuwie zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celnego Republiki Czeskiej do dalszego postępowania karnego.

Bułgar najpewniej chciał pozbyć się towaru na polskich bazarach. To kolejny przypadek ujawnienia przemytu fałszowanych produktów przez granicę. Handlowcy najczęściej kupują podróbki po bardzo okazyjnych cenach na jarmarkach w Pradze. Sprzedając w Polsce kontrabandę zarabiają na tym co najmniej dwukrotnie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Jan Sopata na emeryturze

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~HK 6-06-2007 10:01
Ciekawa jestem tylko, czy to prawdziwy Bulgar, czy tez turek albo c...n z bulgarskim paszportem! Niestety, najczesciej ci ostani robia szwindle wszedzie tam, gdzie tylko sie przemkna,a poniewaz sie legitymuja bulgarskim paszportem– caly swiat sie dowiaduje o "bulgarskich wyskokach"
~miecz1 6-06-2007 23:51
Jest gospodarka rynkowa , niech sobie ludzie radzą aby nie kradli, a slużby celne i inni pogranicznicy robią dużo wrzawy bo chcą pokazać jacy to oni są wartościowi i potrzebni.Ciekawe czy te ekipy na budżetowych posadach są adwokatami adidasa czy jakieś tam Pumy czy innego dziadostwa z różnych branż?Lepiej niech pokażą ile wylapali zlodzieji samochodów i jakie mają wyniki – ponoć ukradli w Polsce w ubieglym roku ok . 115 tys. samochodów , czy przynajmniej zlapano i odzyskano 5% z tej ilości.?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Cieplickie place

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
590
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%