MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Taki chodnik i ulica to wstyd

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 lipca 2010, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak najgorsze wrażenia i mnóstwo kurzu, którego tumany wznoszą się z piachu pozostałego po zimie, zabiorą z Jeleniej Góry turyści, którzy podążając w kierunku dworca głównego muszą przejść odcinkiem ulicy 1 Maja od skrzyżowania z W. Pola.

Niewymieniane od dziesięcioleci koślawe płytki chodnikowe i brud zalegający na nich – czyli mnóstwo piachu, który „pamięta” akcję odśnieżania miasta zimą – wszystko to sprawia, że spacer tym głównym traktem miasta na długo pozostaje w pamięci.

Muszą tędy przejść przybysze, którzy kierują się w stronę centrum. Sposób, w jaki wita ich Jelenia Góra to wstyd dla naszego miasta. Podobnie zresztą ich żegna. Chyba że goście zdecydują się na powrót autobusem lub taksówką. Ale i wówczas pełna dziur ulica 1 Maja pozostawi wrażenia niezapomniane.

Ten nienormalny stan w tym miejscu stał się normą. Nic nie zmienia się od lat. Nie na nawet komu pozamiatać pozimowych pozostałości nie mówiąc już o wymianie nadżartych zębem czasu płytek chodnikowych. Na nierównościach łatwo potknąć się i połamać.

Wszystko jest skutkiem spraw własnościowych. Tereny te bowiem nominalnie nie są w gestii miasta. Do końca nie wiadomo, w czyjej. Do czasu rozpadu PKP na spółki za tę część Jeleniej Góry odpowiadała jedna z komórek Polskich Kolei Państwowych. Zapewne w tym względzie niewiele się zmieniło. Problem pozostał wciąż ten sam: brak środków na konieczne remonty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Wreszcie! 1-07-2010 9:48
To bardzo dobrze, że Jelonka wreszcie zainteresowała się tą częścią Jeleniej Góry. Ta ulica wygląda tak, jak wygląda kondycja PKP /300 dziadowskich SPÓŁEK!/. Wielkie zagożenie epidemiologiczne dla mieszkańców stanowi przejście pod torami. To coś strasznego! Dlaczego nie interesuje się stanem tego przejścia Straż Miejska i Stacja Epidemiologiczna. Za co bierzecie pieniądze?
~™ 1-07-2010 10:14
A w księgach wieczystych czy w geodezji jest aż takie "sanatorium", że trudno ustalić do kogo należy ta ulica i chodniki przy niej?
~™ 1-07-2010 10:17
Na sanatorium cieplickim "III" był kiedyś taki sześcioliterowy napis, który mi się jednoznacznie kojarzy z działalnością "publiczną".
~ 1-07-2010 10:27
To brudasy , wstyd i hańba dla Jeleniej Góry.
~J@ck 1-07-2010 11:04
Żałośnie to wygląda... Pierwsze miejsce gdzie przyjezdny widzi jak wygląda Jelenia Góra ,,totalny obciach...Wstyd panie (jeszcze) prezydencie Koniecznie trzeba remontu,albo przeniesienia dworca.....
~Obserwator j 1-07-2010 11:14
Ta ulica to s...f totalny. A do tego przejście na Wincentego Pola. Mam nadzieje, że nowy prezydent Jelonki zrobi z tym porządek bo na MO od dawna nie ma już co liczyc.
~z centrum 1-07-2010 11:25
Robić porządki.... oczywiście. Ciekaw jestem kto bedzie odbierał robotę budowlanych na Jasnej przy nowej galerii. Kostka nowa, ale tak położona że szkoda gadać. Kocie łby wystają w każdą stronę, Panie w szpilkach przestrzegam - wywrócić się i złamać obcas prawie pewne. Nowa droga a tak amatorsko położona. Niech inwestor sam się przejdzie i to oceni... Stare to stare... ale tu od nowego - już taka plama...
~z obserwacji 1-07-2010 12:23
Kurz brud oczywiście nieprzyjemny obraz, ale gorsze od tego są dziury. UWAGA !!! Dziura w chodniku na ulicy Wojska Polskiego idąc od budynku byłego Pogotowia Ratunkowego w kierunku dworca przed skętem do sklepu Amper. Oby nie doszło do trategii.
~mich 1-07-2010 12:27
Nierozumiem jak dlugo mozna tolerowac taki stan ulicy. Wstyd dla Wladcow tego miasta.To jest pierwszy wizerunek Jeleniej Gory po przyjezdzie pociagiem.Jak przyjezdziesz samochodem i zaparkujesz na parkingu wielopoziomowym to pierwsze wazenie rowniez okropne.A do tego smrod z Mlynowki.Przyjezdzajac autobusem wrazenie nie wiele lepsze.Mam na mysli ul Obroncow Pokoju.
~ 1-07-2010 12:43
Ostatni raz tą droga szłam na dworzec ponad 20 lat temu........ Widzę, że nic się nie zmieniło. Tam cywilizacja jeszcze nie dotarła.
~Mieszkaniec 1-07-2010 13:34
Bardzo dobrze, że wreszcie ktoś o tym pisze. Mamy XXI wiek. Konieczność przeprowadzenia remontu jest skutkiem wyeksploatowania.
~exxon 1-07-2010 15:11
orient express splajtuje przez ten chodnik ,na bank
~Aro 1-07-2010 16:23
To prawda,że Jelenia Góra pod względem porządków stacza się takiego brudu nigdy nie było, wiele ulic i chodników zalega piasek po zimie, wiele miejsc zarośniętych trawami i krzewami, śmieci, oszpecone brakiem elewacji budynki w centrum - wstyd przed przyjezdnymi a szczególnie przed turystami z Niemiec, bo im wyjątkowo żal , że taki majątek się marnuje
teessi 1-07-2010 17:14
"Do czasu rozpadu PKP na spółki za tę część Jeleniej Góry odpowiadała jedna z komórek Polskich Kolei Państwowych." - No to trzeba ustalić do kogo! Może do stosownej instytucji podrepcze któraś z dziennikarek Jelonki?;-)
~nn 1-07-2010 17:15
grunt ze pod ratuszem czysto , a goscie niech nie lazą po kątach bo to mozna uznac za wscibstwo
~do zobserwac 1-07-2010 17:24
( do z 12,23) Ta dziura w chodniku to akurat obok -przed SLD / PSL .Fundacja PSL -owska ma administratora i powinna zadbać.Widziałem,że otaśmowali.Akurat niech kandydat na prezydenta JG z SLD pokaże co potrafi .HE !
~taurok 1-07-2010 18:29
jaka partia taka dziura.
adamM 1-07-2010 18:38
Nic dodać,nic ująć.Ale takie miasto jak Jelenia Góra powinno być bardziej zadbane,mam na myśli czyściejsze.Bo turyści nie tylko po rynku spacerują. Adam z Żor.
~ 1-07-2010 19:03
Ostatnio idac ul. 1-go Maja pomyslalam o tym samym. Piasek z zimy nie zostal do tej pory sprzatniety, a to przeciez glowny deptak Jeleniej Gory- wizytowka.
~Turysta- 1-07-2010 19:05
Na placu Ratuszowym czysto bo przed wyborami,potem powróci rzeczywistość a co do pozostałych ulic i miejsc?.......to tak jak mawiała matka Pawlaka w słynnej polskiej komedii..... i co Ty taki zdziwiony?czas przywyknąć było!!.....
~10 milionów 1-07-2010 21:10
dla muzeum to jest priorytet dwa miliony na prywatny hotel w Cieplicach by żyło się lepiej
~kaprysna 1-07-2010 21:54
Fakt, pamietam kiedy ta ulica byla odremontowana, a i dworzec prezentowal sie OK. Hmmmmmmmmmmm, mialam wtedy jakies 13, 14 lat, po malym namysle, taaaak jak ten czas leci toz to juz male 30 latek temu bylomoze ciutke wiecej i od tego czasu nic sie nie zrobilo, widac tylko zabek czasu gryzie. WSTYD, A od czego sa pieniazki z podatkow, pewnie na inne dobroczynne cele sie rozeszly. I prosze mi nie reprymowac bieda ogolna. jak widze piorunujacy rozwoj w innych miastach (wiec jest mozliwe w Polsce)
r-sz 2-07-2010 6:26
Odwalcie się od tego chodnika! Jest to pamiątkowy odcinek prezia MPGK. Przypomina mu o tym, jak to fajnie Misio miał za komuny. Jeszcze chwilka przy korytku i na emeryturkę. .................................................................................................................................. Przy okazji. Specjalne podziękowania dla prezia za czujność! Przez calutki czerwiec nie dał się zaskoczyć zimie i ulice były w całym mieście czarne! Należy się nagroda motywacyjna!
~Krzyś 2-07-2010 8:26
Ja mam propozycję, która już raz była realizowana w Jeleniej Górze. Dosypać więcej piasku i zrobić sztuczną plażę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promowanie zabytków techniki

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%