MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Tak witano nowy rok szkolny w Łomnicy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 4 września 2017, 16:14
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2017, 5:57
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Dzisiaj (04.09) odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W Łomnicy. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w oficjalnym apelu wziął udział wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman. Przed uczniami kolejny, ciężki rok pracy. Ale w tym roku, po raz pierwszy, najlepsi zostaną nagrodzeni.

- Mam nadzieję, że czekaliście z utęsknieniem żeby tu dzisiaj przyjść i się uczyć. Życzę wam dużo sukcesów, samych piątek i szóstek , ale również sukcesów sportowych, artystycznych i aby osiągnięć w tym roku było przynajmniej tyle, ile w zeszłym. – powiedział wójt gminy Mysłakowice Michał Orman podczas apelu rozpoczynającego rok szkolny 2017/2018.

Wójt poinformował o kilku nowościach oraz planach dotyczących szkoły. - Od tego roku szkolnego zostaną ufundowane trzy nagrody dla uczniów, którzy osiągną bardzo dobre wyniki, nie tylko w nauce, ale również za osiągnięcia sportowe i artystyczne. W ten sposób chciałbym uhonorować trzech najlepszych uczniów, którzy najbardziej będą pracowali w tym roku szkolnym. Nagroda będzie w wysokości 500 zł dla każdego. Zostanie wypłacona na koniec roku szkolnego. Mam nadzieje, że to zachęci co niektórych do pracy - dodał wójt.

W tym roku szkoła zmieniła nazwę z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy na Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi . – Zmieniła się nazwa, ale w przyszłym roku może być więcej zmian. Został złożony projekt na termoizolację szkoły. Projekt trafił do Urzędu Marszałkowskiego, tam jest dalej oceniany. Jest bardzo duża szansa, że zostanie zaakceptowany. Jest to projekt na 7 mln zł. Mieści się w tym wymiana okien, wymiana grzejników czy wymiana pieca. Są to duże prace które od przyszłego roku prawdopodobnie na terenie szkoły będą prowadzone – zdradził wójt, a na koniec swojego przemówienia życzył uczniom sukcesów, rodzicom cierpliwośc,i a nauczycielom – spokoju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koderzy ze Ścięgien

Drastyczne billboardy

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~par.... 6-09-2017 9:16
Samych sukcesów - uczniom i nauczycielom tej szkoły. To dobra, przyjazna szkoła. Pozdrawiam. Rodzic absolwenta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maturalny maraton  

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Wkrótce nabór do ZSTiL  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%