MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Tak wesoło dawno nie było w Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Przysłowie mówi, że dobrym ludziom zawsze słonce świeci. Z cała pewnością do takich ludzi należy Przemysław Grządziela i jego aktorzy Teatru Pinezka z Gdańska.

W minioną niedzielę grupa świetnie znana publiczności festiwali teatrów ulicznych wystąpiła na nietypowym Koncercie Promenadowym w Parku Norweskim w Cieplicach ze spektaklem pt. „Pinezkologia”.

Mogłoby się wydawać, że klowni, krasnoludki i baby jagi są tylko dla dzieci. Aktorzy pokazali, że myślenie takie jest błędne. Wystawili przedstawienie, które rozśmieszyło małych i dużych. Na twarzach widzów gościł uśmiech przez niemal godzinę. Zebrani nie szczędzili oklasków. Aktorzy mieli świetny kontakt z publicznością, zapraszali do wspólnej zabawy widzów, którzy zrywali boki ze śmiechu widząc gagi gdańszczan.

Dzięki Pinezce na chwilę staliśmy się lepsi, sympatyczniejsi, bardziej uśmiechnięci. Dzieci były zachwycone. Długo jeszcze po spektaklu chodziły podniecone, opowiadały o tym, co zobaczyły. W tym roku teatr obchodzi trzydziestolecie. Miejmy nadzieję, że będzie grał kolejne trzydzieści lat i jeszcze nie raz odwiedzi Cieplice i Jelenią Górę.

Przemysław Grządziela, a zarazem dyrektor Teatru Pinezka, to absolwent Gdańskiej Szkoły Baletowej, reżyser i aktor Teatru Pinezka, mim, choreograf, marionetkarz, tancerz m. in. w Operze Bydgoskiej i Operetce Wrocławskiej, solista Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu i wykładowca pantomimy Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Cieplice pod selfie

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~hala 11-08-2010 21:27
Super widowisko,szkoda że nie byłam.Oglądałam urywki w tv ODRA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groźnie na szlakach

Będą opłaty za billboardy

Niebezpieczne wyzwania

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Podwyżki dla urzędników  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%