MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Tak uczniowie kowarskiego ZSO zakończyli rok szkolny

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 26 czerwca 2016, 9:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 8:01
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W ubiegły piątek (24.06) uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, tak jak ich koledzy w całym kraju, pożegnali rok szkolny. W tym dniu, w szczególny sposób, żegnano także absolwentów Gimnazjum im. Stanisława Lema, którzy już od września postawią pierwsze kroki w nowych szkołach.

- Już jutro ta szkoła będzie dla was przeszłością, ale na zawsze zapamiętajcie: ukończyliście Gimnazjum im. Stanisława Lema, a taki patron zobowiązuje! Jestem pewna, że dostarczycie swoim rodzicom wielu powodów do dumy. Także my będziemy się z nich cieszyć, ze świadomością, że mamy w nich swój udział - mówiła do absolwentów Krystyna Patynowska, dyrektor szkoły.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to okazja do przyznania wyróżnień i nagród dla uczniów i nie tylko. Stypendium dla najlepszego absolwenta gimnazjum, przyznawane przez burmistrza Kowar, odebrał Mark Mościcki a nagrodę książkową za pracę na rzecz szkoły dostała Julia Jaworska. Rower górski ufundowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kowarach otrzymał Jakub Wiśniewski. Z rąk przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki stypendia za najlepsze wyniki sportowe w Gimnazjum odebrali Aleksandra Szybiak i Tomasz Szablicki.

Jak co roku, w imieniu Klubu Przyjaciół Lema, w którego skład wchodzą byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz absolwenci kowarskiego ogólniaka, stypendia dla najlepszych sportowców w liceum wręczył Adam Bierowski. Nagrodzone uczennice to Dominika Mastalerz i Beata Szulejko.

Nagrodę kowarskiego "Lemoludka" przyznawaną przyjaciołom szkoły odebrała Marta Jaworska, przewodnicząca Rady Rodziców. Stypendium ufundowane przez prof. Karola B. Janowskiego, wybitnego absolwenta szkoły, otrzymała Julita Czerwińska.

Po krótkim programie artystycznym, do którego scenariusz napisała Julia Jaworska, uczennica klasy 3 gimnazjum, absolwenci odebrali świadectwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Śmierć na żwirowni

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~stary 27-06-2016 7:50
Rok szkolny zakończył się a szkoła nadal jest ogrzewana. Ciekawe dla kogo? W dniu dzisiejszym to jest 28 czerwca podczas porannego spaceru zaobserwowałem że komin szkolny normalnie dymi tak jak w środku zimy.Czegoś tu nie mogę zrozumieć. Szkoła pusta. Mamy lato . Mam to na zdjęciach. Mogę udostępnić.
~Kube 27-06-2016 8:06
Dzisiaj mamy wprawdzie 27 czerwca, a ten dym z komina to pewnie płoną niepotrzebne już dzienniki szkolne, ale wszystkim uczniom życzę mile spędzonych wakacji i szczęśliwego powrotu do domu po.
~stary 27-06-2016 9:17
Przepraszam, pomyliłem daty . Dzisiaj mamy oczywiście 27 czerwiec. Szkoła ogrzewana jest gazem . Ja chciałbym zwrócić uwagę na marnotrawstwo pieniędzy podatników. Chciałbym aby Pani Dyrektor tej szkoły wytłumaczyła ten fakt.
~Kube 27-06-2016 11:13
Jest taki tryb zapytania, nazywa się "dostęp do informacji publicznej". W tym trybie można zadawać pytania różnym instytucjom. Źle zaadresowane pytanie instytucje publiczne mają obowiązek przesłać do właściwej jednostki. Spróbuj oficjalną drogą, może uzyskasz odpowiedź?
~zią 5-07-2016 15:02
Jak przy ogrzewaniu gazowym może się dymić z komina panie starszy?
~zią 5-07-2016 15:18
Jak przy ogrzewaniu gazowym może się dymić z komina panie starszy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stypendia dla najzdolniejszych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Remont w Elektroniku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%